fot. Kadra Wielkopolski r. 2007

Kadry Wielkopolski zagrają o medale

Już w poniedziałek rozpocznie się rywalizacja o medale Mistrzostw Polski kadr wojewódzkich. Reprezentacje Wielkopolski w komplecie awansowały do turniejów finałowych. Organizatorem jednej z imprez będzie Wielkopolski ZPN.

Walka o medale toczy się w trzech kategoriach wiekowych: U-15 dziewcząt oraz U-14 i U-13 chłopców. Właśnie w tym ostatnim z wymienionych roczników zespoły będą walczyć o laury w Wielkopolsce. Turniej finałowy rozgrywek o Puchar im. Kazimierza Górskiego rozegrany zostanie w dniach od 28 czerwca do 3 lipca na boiskach w Komornikach, Plewiskach oraz Poznaniu. Reprezentacja Wielkopolski prowadzona przez Arkadiusza Adacha w fazie grupowej zmierzy się kolejno z:
- Kujawsko-Pomorskim ZPN - 28 czerwca o g.16:00 w Plewiskach;
- Podkarpackim ZPN - 29 czerwca o g.16:00 w Plewiskach;
- Mazowieckim ZPN - 1 lipca o g.16:00 w Plewiskach.
Finał i mecz o 3. miejsce odbędą się 3 lipca 

Dzień po młodzikach walkę o trofeum rozpoczną dziewczęta. W tym przypadku organizatorem zawodów w dniach 29 czerwca - 4 lipca będzie Łódzki ZPN. Nasza kadra pod wodzą Anny Jankowskiej będzie rywalizować w bardzo silnej grupie z:
- Małopolskim ZPN - 29 czerwca o g.17:00;
- Warmińsko-Mazurskim ZPN - 30 czerwca o g.17:00;
- Łódzkim ZPN - 2 lipca o g.17:00.
Wszystkie mecze rozegrane zostaną w Łodzi.

Jako ostatni do gry o medale przystąpią chłopcy z rocznika 2007. Zagrają oni w turnieju finałowym w województwie świętokrzyskim w dniach 3-9 lipca. Rywalami naszych reprezentantów w grupie A będą Podlaski, Śląski i Świętokrzyski ZPN. Spotkania tej grupy rozgrywane mają być na boiskach w Ćmińsku, Kielcach, Nowinach oraz Strawczynie. Finałowe mecze najprawdopodobniej odbędą się z kolei w Busku Zdroju.

W każdym turnieju finałowym udział weźmie po osiem reprezentacji i co godne uwagi, Wielkopolska jest jednym z zaledwie dwóch regionów, który wprowadził do czempionatów wszystkie swoje reprezentacje! Drugim takim regionem jest Mazowsze.