Kadry WZPN wyjechały do Niemiec

​Reprezentacje U-15 chłopców i U-16 dziewcząt w sobotę rano wyjechały na tygodniowe zgrupowanie w niemieckim Barsinghausen. Obóz odbywa się w ramach współpracy Wielkopolskiego ZPN z federacją piłkarską Dolnej Saksonii. Nasze kadry przebywać będą w gościnie to piątku, a w październiku Niemcy przyjadą z rewizytą do Polski.


Obozy u partnerów stały się już tradycją kooperacji trwającej od 2006 roku. Tym razem z wizytą do zachodnich sąsiadów udały się reprezentacje U-15 chłopców, prowadzona przez Bartosza Majchrzaka oraz U-16 dziewcząt selekcjonowana przez Annę Gawrońską. Kadry przebywać będą w ośrodku, w którym do Mundialu w 2006 roku przygotowywała się reprezentacja Polski. W ostatnich miesiącach kompleks zyskał nowe oblicze po modernizacji i prezentuje obecnie najwyższe światowe standardy. W trakcie pobytu kadry będą trenować dwa razy dziennie za wyjątkiem dni meczowych. Dziewczęta gry kontrolne rozegrają w poniedziałek i czwartek, chłopcy do tych dwóch dni zagrają też pojedynek w środę.

Na zgrupowanie pojechało 20 chłopców oraz 18 dziewcząt. Warto dodać, że piłkarki prosto z Niemiec udadzą się na drugie zgrupowanie w Koninie, bowiem 1 października rozegrają mecz w ramach rozgrywek wojewódzkich z Zachodniopomorskim ZPN.

Zawodniczki powołane do kadry U-16

Maja Al-Koubaisy, Wiktoria Cisowska, Aleksandra Dudziak, Zuzanna Hierowska, Maria Jakubowska, Kornelia Krawczyńska, Liwia Lizik, Gabriela Mikucka, Oliwia Szymczak, Klaudia Urna, Gabriela Waszkiewicz, Kamila Wielińska, Aleksandra Zielińska, Gabriela Zimecka (wszystkie Medyk Konin), Dominika Hyża, Beata Nowak (obie Polonia Środa Wlkp.), Patrycja Pietraszkiewicz (AKF Poznań), Zofia Śliwińska (Lipno Stęszew).

 

Zawodnicy powołani do kadry U-15

Filip Borowski, Karol Fietz, Damian Kołtański, Krystian Palacz, Szymon Soiński, Mateusz Stochniałek, Enriko Witczak, Kamil Ziętkowski, Kacper Żmudź (wszyscy Lech Poznań), Jakub Grzybek, Maksymilian Hyżyk, Wiktor Król, Mateusz Pieńczak, Mateusz Wojciechowski (wszyscy Warta Poznań), Eryk Furman, Fabian Grzelka, Maksymilian Manikowski (wszyscy Błękitni Wronki), Szymon Kędziora (UKS Śrem), Mikołaj Narożny (AP Reissa), Jakub Poterski (Mieszko Gniezno).