fot. Mistrzostwo Polski zdobyte przez kadrę Wielkopolski U-14 dziewcząt

Nowe terminy meczów mistrzowskich kadr

Ustalone zostały nowe terminy spotkań kadr wojewódzkich w ramach eliminacji makroregionalnych rozgrywek o Mistrzostwo Polski. Zarówno dziewczęta jak i chłopca wrócą do rywalizacji w maju.

Pierwotnie rywalizacja kadr w rundzie wiosennej miała rozpocząć się w drugiej dekadzie kwietnia, jednakże sytuacja epidemiczna uniemożliwiła zorganizowanie zgrupowań i rozegranie spotkań. Stąd konieczność modyfikacji terminarzy.

Dziewczęta z reprezentacji U-15 w ramach rozgrywek o Puchar im. Kazimierza Górskiego rozegrają trzeci turniej eliminacyjny w dniach 18-20 maja. Wielkopolska będzie gospodarzem zawodów, spotkania będą rozgrywane w Sierakowie oraz Szamotułach. Termin ostatniego, czwartego turnieju eliminacyjnego pozostaje bez zmian - 11-13 czerwca (województwo lubuskie).

Chłopców z kadr U-14 oraz U-13 wiosną czekają rewanżowe spotkania w makoregionie. Młodsi reprezentanci są na najlepszej drodze do wywalczenia awansu do finału Mistrzostw Polski, bowiem z kompletem zwycięstw przewodzą stawce. Starszy zespół czeka zacięta walka o awans, a kluczowy może okazać się pierwszy pojedynek z Zachodniopomorskim ZPN. Mecze z tym województwem zaplanowano na 5 maja w Szamotułach. Kolejne spotkania chłopcy rozegrają z Dolnośląskim ZPN 19 maja (na wyjeździe w Królewskiej Woli) oraz u siebie z Lubuskim ZPN 1 czerwca (Poznań).