fot. Konsultacja dla lewonożnych - powołania

Powołania na konsultację dla zawodników lewonożnych

19 października na Golęcinie odbędzie się konsultacja szkoleniowa dla zawodników lewonożnych. Udział w niej wezmą zawodnicy z rocznika 2010.

Projek jednostek treningowych dedykowanych wyłącznie zawodnikom z wiodącą lewą nogą został uruchomiony przez Wielkopolski ZPN w 2019 roku, jego rozwój został jednak zahamowany przez pandemię COVID-19. Po dwóch latach od inauguracyjnej konsultacji, Związek powraca do specjalistycznych zajęć.

Wybór graczy lewonożnych nie jest przypadkiem, bowiem jak wskazują badania statystyczne, są oni zdecydowanie w mniejszośći w gronie piłkarzy, a deficyt graczy o danej charakterystyce widać nawet na przykładzie kadr narodowych.

W najbliższym szkoleniu udział wezmą zawodnicy z rocznika 2010 i młodsi. 18-osobowa grupa została wyselekcjonowana podczas konsultacji selekcyjnych kadr Wielkopolski, szkoleń Mobilnej Akademii Młodych Orłów, a także po obserwacjach poprzedzonych wskazaniami trenerów klubowych. Zajęcia odbędą się 19 października na obiektach POSiR Golęcin przy siedzibie Wielkopolskiego ZPN.