Terminy jesiennych meczów kadr

​Znane są już wszystkie terminy meczów kadr Wielkopolskiego ZPN. Rozgrywki w rundzie jesiennej zaczną dziewczęta 20 września od rywalizacji z Lubuskim ZPN, a zakończą 7 listopada chłopcy pojedynkami z Kujawsko-pomorskim ZPN. W rocznikach selekcyjnych zorganizowane zostaną dwa wewnętrzne turnieje okręgów.


Dziewczęta w najbliższym sezonie walczyć będą w obu kategoriach wiekowych o obronę mistrzowskich tytułów. Młodziczki w czerwcu pokonały w finale Małopolskę, z kolei juniorki młodsze po złoto sięgnęły wygrywając serię rzutów karnych z Łódzkim ZPN. W nowych rozgrywkach celem podopiecznych Anny Jankowskiej i Anny Gawrońskiej znów będą medale. Walkę o nie drużyny rozpoczną na szczeblu makroregionu, w którym muszą zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc, by wejść do dalszych gier. Pierwsze mecze dziewczęce kadry zagrają już 20 września w Koninie. Rywalem będzie Lubuski ZPN. Kolejne dwa pojedynki z Zachodniopomorskim i Pomorskim ZPN odbędą się na terenie rywali.

Z lepszej strony niż przed rokiem będą chcieli pokazać się chłopcy. Rocznik 2003 nie awansował wtedy do turnieju finałowego, z kolei młodsi zawodnicy zajęli drugie miejsce w turnieju o Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN. Jesienią reprezentanci Wielkopolski będą musieli trochę czasu poczekać na inauguracyjną walkę o punkty. Z uwagi na zgrupowania kadry narodowej, pierwsze mecze kadr wojewódzkich odbędą się dopiero 11 października. Wówczas nasze zespoły podejmą u siebie Pomorski ZPN. 26 października na wyjeździe zmierzymy się z Zachodniopomorskim, a 7 listopada na własnym terenie zmierzymy się z Kujawsko-Pomorskim. Dokładne miejsca rozegrania spotkań domowych nie są jeszcze znane.

Młodsze kadry chłopców z roczników 2005 i 2006 rozgrywać będą wewnętrzne turnieje okręgów. 3 października w okręgu pilskim spotkają się 12-latkowie, a dwa tygodnie później w Racocie zagrają 11-latkowie.

TERMINY SPOTKAŃ KADR WIELKOPOLSKIEGO ZPN

20 września - U-13 i U-16 DZIEWCZĄT: Wielkopolski ZPN - Lubuski ZPN (Konin, g. 11:00 i 13:00)
30 września - U-13 i U-16 DZIEWCZĄT: Zachodniopomorski ZPN - Wielkopolski ZPN
3 października - Turniej okręgów r. 2005 (okr. pilski)
11 października - U-14 i U-15 CHŁOPCÓW: Wielkopolski ZPN - Pomorski ZPN
17 października - Turniej okręgów r. 2006 (Racot)
25 października - U-13 i U-16 DZIEWCZĄT