Turniej okręgów w Tarnówce

​Okręgowy Związek w Pile ustalił miejsce rozegrania pierwszego jesiennego turnieju kadr okręgowych. Zawodnicy z rocznika 2005 rywalizować będą 3 października w Tarnówce.


Turnieje okręgów są nową inicjatywą, którą Wielkopolski ZPN wprowadził w tym roku. Mają one zoptymalizować proces selekcji zawodników do kadry wojewódzkiej. W każdym turnieju udział bierze 90 zawodników, którzy mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w znacznie szerszym zakresie niż ma to miejsce na tradycyjnych konsultacjach. Zespoły rozgrywają po cztery spotkania, zgodnie z zasadą "każdy z każdym".

Rozgrywki dedykowane są dla roczników z tak zwanych kadr selekcyjnych, nie występujących jeszcze w rozgrywkach makroregionalnych. Wiosną zorganizowanych zostało pięć imprez dla dzieci w wieku 11-13 lat. Jesienią odbędą się dwa turnieje, po jednym dla roczników 2005 i 2006. Jako pierwsi zagrają starsi zawodnicy. Gospodarzem zawodów zaplanowanych na 3 października jest OZPN Piła. Związek zdecydował, że mecze rozegrane zostaną w Tarnówce. Początek turnieju o godzinie 12:00.

Rywalizację kadr okręgowych z rocznika 2006 zaplanowano na 17 października w Racocie.