fot. Wielkopolski ZPN

Wyjazd kadr do Niemiec przełożony

Zaplanowany w dniach 8-14 marca wyjazd reprezentacji Wielkopolskiego ZPN do niemieckiego Barsinghausen został przełożony.

Wymiana młodzieży jest jednym z elementów wieloletniej współpracy Związku z federacją piłkarską Dolnej Saksonii - NFV. W tym roku zaplanowane zostały dwa wyjazdy naszej młodzieży. Pierwszy z nich miał się odbyć już za kilka dni, a wziąć w nim udział miały reprezentacja U-14 dziewcząt i chłopców. W wyniku ustaleń pomiędzy stronami wyjazd został jednak odwołany i odbędzie się w innym terminie.

Decyzję podjęto kierując się względami bezpieczeństwa. Rozprzestrzeniająca się po Europie epidemia koronawirusa doprowadziła do wprowadzenia specjalnych zaleceń i obostrzeń w regionie Dolnej Saksonii. Obejmują one również kwestie związane z treningami i sportową rywalizacją.

Dalecy jesteśmy od paniki związanej z nową chorobą, jednakże w zaistniałej sytuacji nasza decyzja jest jedyną, jaką mogliśmy podjąć. Zdrowie młodych zawodników traktujemy priorytetowo. Wprawdzie w Barsinghausen mielibyśmy zapewnioną opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie, ale nie możemy narażać na ryzyko naszych podopiecznych. Aspekt sportowy wyjazdu w tej sytuacji nie ma znaczenia - wyjaśnia prezes Wielkopolskiego ZPN, Paweł Wojtala.

Ustalenia co do nowego terminu obozu zostaną podjęte w terminie późniejszym, po unormowaniu się sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym.