Darmowe warsztaty trenerskie w maju w Poznaniu

"GAG: Gra-Analiza-Gra w szwajcarskim systemie szkolenia" to temat przewodni warsztatów trenerskich, jakie w dniach 21-22 maja zorganizuje w Poznaniu Wielkopolski ZPN. Prelegentem będzie znakomity niegdyś zawodnik Lecha, pracujący od wielu lat w kraju Helwetów - Dariusz Skrzypczak. Udział jest bezpłatny i pozwala na zdobycie certyfikatu uwzględnianego w procesie przedłużania licencji trenerskich.


​Cykl warsztatów to nowa inicjatywa Wydziału Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego stanowiąca dopełnienie akcji szkoleniowych w okresie wiosenno-letnim. Do tej pory trenerzy mieli możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji na certyfikowanych kursokonferencjach jedynie pod koniec roku kalendarzowego, po zakończeniu rundy jesiennej. Teraz dodatkowe szkolenia odbywać się będą również w trakcie rozgrywek, docelowo w każdym półroczu.

Premierowe zajęcia poświęcone zostaną systemowi szkolenia w Szwajcarii. O jego szczegółach i możliwościach przeniesienia wybranych elementów na grunt polski wykładać będzie legitymizujący się licencją UEFA PRO, Dariusz Skrzypczak. Trzykrotny mistrz Polski w barwach poznańskiego Lecha od 25 lat mieszka w federacyjnym kraju, a od blisko dekady zajmuje się pracą szkoleniową zarówno z młodzieżą jak i grupami seniorskimi.

Warsztaty odbędą się w dniach 21-22 maja w godzinach popołudniowych (15-20) w Poznaniu. Pierwszy dzień dedykowany będzie dla trenerów zajmujących się młodzieżą, drugi dotyczyć będzie pracy z zespołami seniorskimi. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jedynym warunkiem uczestnictwa jest rejestracja poprzez platformę PZPN24. Trenerzy mogą uczestniczyć w wybranym dniu szkolenia. ​W systemie uruchomione zostaną odrębne zapisy na oba dni warsztatów, szkoleniowcy będą mogli wybrać interesujące ich wydarzenie. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zajęcia teoretyczne przeprowadzone zostaną w sali Zespołu Szkół Technicznych na ulicy Golęcińskiej, natomiast miejscem ćwiczeń będzie stadion na Golęcinie (ul. Warmińska), przy siedzibie Wielkopolskiego ZPN. Co istotne, warsztaty będą certyfikowane. Jest to zatem dodatkowa możliwość do zdobycia godzin szkoleniowych niezbędnych do przedłużenia licencji trenerskiej. Zgodnie z przepisami PZPN, udział w warsztatach (niezależnie od liczby dni, w których trener uczestniczy!) to 3 godziny szkoleniowe uwzględniane w procesie licencyjnym.