fot. Komunikat WGiE

Harmonogram rozgrywek w sezonie 2023/24

Runda jesienna nowego sezonu rozpocznie się 5 sierpnia. Tradycyjnie jako pierwsza do rywalizacji przystąpi ARTBUD IV Liga.

Tydzień później rozgrywki wznowią zawodnicy występujący na poziomie REDBOX V Ligi i REDBOX Klasy Okręgowej. Najdłużej na wznowienie rozgrywek będą musieli czekać zawodnicy występujący w PROTON A- i B-klasie. Ich rywalizacja wystartuje w ostatni weekend sierpnia.

Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne, to seniorzy będą rywalizowali do 25 listopada, kiedy to ma zostać rozegrana 18. Kolejka ARTBUD IV Ligi. Tydzień wcześniej rywalizację zakończą pozostałe klasy rozgrywkowe. Natomiast zgodnie z tradycją 11 listopada zostaną rozegrane finały strefowe rozgrywek o Puchar Polski.

Harmonogram rundy jesiennej sezonu 2023/24 - seniorzy

Nieco krótszą jesień będą miały panie – ich sezon rozpocznie się w weekend 19/20 sierpnia rozgrywkami o Puchar Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN. Nadzorowana po raz kolejny przez Wielkopolski ZPN LOKUM III Liga kobiet ruszy w ostatni weekend sierpnia, natomiast LOKUM IV liga w weekend 9/10 września.

Harmonogram rundy jesiennej sezonu 2023/24 - seniorki

Rozgrywki młodzieżowe natomiast wystartują 12 sierpnia a potrwają do 15 listopada. Oczywiście liczba kolejek i długość rudny jest zależna od kategorii wiekowej.

Harmonogram rundy jesiennej sezonu 2023/24 - rozgrywki młodzieżowe