Komunikat dot. meczów barażowych

​Wydział Gier i Ewidencji informuje, o konieczności rozegrania barażów o miejsce w Lidze Międzyokręgowej, a także w Klasie Okręgowej i Klasie A strefy poznańskiej. W siedzibie Wielkopolskiego ZPN dokonano losowania par i gospodarzy spotkań.


W dwóch z trzech Lig Międzyokręgowych stawkę, która będzie ze sobą rywalizować w sezonie 2018/19 utworzyło po sześciu spadkowiczów z IV ligi i dziesięć drużyn awansujących z Klas Okręgowych, gdzie premiowane były lokaty 2-6. Wyjątek stanowi sytuacja w grupie kalisko-konińskiej - do niej trafiło jedynie pięć drużyn spadających, co spowodowało pozostawienie jednego miejsca wolnego. O prawo gry w wyższej lidze zagrają w efekcie zespoły z 7. miejsc Klasy Okręgowej Kalisz i Konin - Kasztelania Brudzew i Raszkowianka Raszków. W wyniku losowania gospodarzem pierwszego spotkania będzie Kasztelania Brudzew. Pierwszy mecz zaplanowano na najbliższy weekend, 23-24 czerwca. Rewanż zostanie rozegrany tydzień później.

Weryfikacja spotkań ostatniej kolejki przyniosła istotne zmiany w tabeli grupy III poznańskiej Klasy A. Wynik meczu Orzeł Granowo - LZS Wąsowo zweryfikowano z 2:4 na walkower 3:0 na korzyść gospodarzy. Powodem takiej decyzji jest występ nieuprawnionego zawodnika w drużynie gości. W efekcie Orzeł Granowo z miejsca szóstego przesunął się na pozycję drugą dającą awans do Klasy Okręgowej. Z wszystkich grup awansują drużyny z miejsc 1-4, a zespoły z piątych miejsc rozegrają baraże o jedno wolne miejsce w wyższej klasie. W dodatkowych spotkaniach zmierzą się Byki Obrowo, LZS Wronczyn oraz Phytopharm Klęka. Harmonogram gier ustalony w wyniku losowania prezentuje się następująco:
- 23-24 czerwca: Byki Obrowo - LZS Wronczyn (w Obrowie);
- 26-28 czerwca: LZS Wronczyn - Phytopharm Klęka (we Wronczynie);
- 30 czerwca-1 lipca: Phytopharm Klęka - Byki Obrowo (w Klęce).
Mecze barażowe będą rozgrywane do końca bez względu na ew. wcześniejsze rozstrzygnięcia. Na podstawie wyników ustalony zostanie zespół awansujący i kolejność ew. dalszych awansów w przypadku wycofania drużyn.

Baraże o awans rozegrać miały również zespoły z czwartych miejsc Klasy B. O trzy wolne miejsca w Klasie A rywalizować miały cztery zespoły. Po otrzymaniu dodatkowych informacji od klubów, baraże zostały ostatecznie odwołane. Awans do A-klasy wywalczyły Rożnovia Rożnowo (gr. I), Złoci Złotkowo (gr. II) i Pogrom Luboń (gr. III).