Kurskonferencja trenerska 3 grudnia w Zalasewie

Wielkopolski ZPN w grudniu przeprowadzi trzy kursokonferencje szkoleniowe dla trenerów, których zaliczenie jest podstawą do przedłużenia licencji trenerskich. Odbędą się one w Racocie (2 grudnia), Zalasewie (3 grudnia) i Luboniu (20 grudnia).


​Zgodnie z przepisami licencyjnymi, by przedłużyć uprawnienia trenerskie, szkoleniowcy są zobowiązani do udziału w kursokonferencjach. Warunkiem do otrzymania prolongaty jest zaliczenie konferencji w wymiarze czasowym minimum 15 godzin z trzech ostatnich lat. Łącznie trenerzy będą mieli możliwość zdobycia koniecznych certyfikatów na pięciu kursokonferencjach.

Głównym wydarzeniem będzie konferencja organizowana przez Wielkopolski ZPN 3 grudnia w Zalasewie. Organizatorzy skompletowali już pełną obsadę i jak zwykle nie zabraknie znanych nazwisk. Spotkanie rozpocznie prelekcja Jacka Magiery, który w sezonie 2016/17 prowadził zespół Legii w Lidze Mistrzów i zdobył mistrzostwo Polski. Ponadto wiedzą podzielą się trenerzy juniorskich reprezentacji Polski - Przemysław Małecki oraz Marcin Dorna, jeden z bardziej znanych psychologów sportu, pracujący obecnie w Zagłębiu Lubin Paweł Habrat, a także ... Paweł Kalinowski.

Zapisy na konferencję przyjmowane są wyłącznie poprzez platformę PZPN24, gdzie w opisie wydarzenia znaleźć można szczegółowy plan godzinowy. Koszt uczestnictwa w konferencji to 80 zł. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Wpłaty należy dokonywać na subkonto Wydziału Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego Wielkopolskiego ZPN - 25 1020 4027 0000 1402 1395 9442.

Łącznie pod koniec roku w Wielkopolsce odbędzie się pięć certyfikowanych konferencji. Oprócz spotkania w Zalasewie, trenerzy będą mogli dokształcić się na organizowanych przez okręgowe związki konferencjach w Koninie (27 listopada) i Racocie (2 grudnia), objętej patronatom Lech Conference w Poznaniu (8 grudnia) oraz współorganizowanej wspólnie z PZPN konferencji Grassroots w Luboniu (20 grudnia).

Przypominamy jednocześnie, że w zgodzie z zapisami uchwały o licencjach trenerskich, brak zaświadczeń o udziale w odpowiedniej liczbie konferencji uniemożliwi otrzymanie zgody na dalsze prowadzenie zespołu. W takich przypadkach trenerzy nie będą mogli prolongować licencji ani w trybie zwyczajnym (do 31 grudnia) ani w trybie nadzwyczajnym.

Autorzy i tematy prelekcji na kursokonferencji w Zalasewie (3 grudnia)

Jacek Magiera - "Przejście z juniora do seniora na wybranych przykładach treningowych"
Paweł Habrat - "Świetnie, bardzo dobrze, rewelacja, czyli jak NIE rozmawiać z zawodnikami"
Paweł Kalinowski - "Talent w drodze do sukcesu i realizacji marzeń w piłce nożnej"
Przemysław Małecki - "Indywidualizacja w procesie szkoleniowym - wprowadzenie" - cz. teoretyczna + praktyczna
Andrzej Juskowiak, Marcin Dorna - panel dyskusyjny "Przejście z juniora do seniora na wybranych przykładach treningowych"