Ostatnie dni okienka transferowego

Czwartek, 31 sierpnia  jest ostatnim dniem dokonywania transferów. By umożliwić zarejestrowanie wszystkich pozyskanych "w ostatniej chwili" zawodników, Wielkopolski ZPN wprowadził wydłużone godziny pracy. Na dokumenty transferowe będziemy czekać dokładnie do północy!


Deadline Day to sformułowanie, które już na stałe wrosło we współczesny futbol. Ostatni dzień okienka transferowego przypomina czasami prawdziwe szaleństwo. Zwłaszcza w Anglii liczba transferów dokonywanych tuż przed upływem terminu jest bardzo duża. Nie zawsze jednak udaje się dopełnić wszystkich formalności. Przekonał się o tym między innymi Kamil Grosicki. Reprezentant Polski przed rokiem był już w drodze prywatnym samolotem na testy medyczne w Burnley, lecz nagle sytuacja zwróciła się o 180 stopni i do transferu nie doszło. Dwa lata temu z kolei bramkarz David de Gea już był ogłoszony zawodnikiem Realu Madryt, gdy okazało się, że papiery z dotychczasowego klubu, Manchesteru United, wysłane zostały 28 minut po północy i transakcję anulowano. 

Oczywiście w niższych ligach o podobnych historiach mowy nie ma. Transferów dokonywanych w ostatnich dniach jednak nie brakuje, w związku z tym, by wszystkie formalności zostały dopełnione we właściwym czasie, Wielkopolski ZPN postanowił wydłużyć godziny funkcjonowania biura 31 sierpnia. Pracownicy Wydziału Gier i Ewidencji już pod koniec poprzedniego tygodnia pracowali do późnych godzin wieczornych, by wszyscy nowi zawodnicy mogli zagrać w weekendowych meczach i podobnie będzie w czwartek. Jednocześnie przypominamy, że całą procedurę uprawniania nowych zawodników można przeprowadzić bez wizyty w Związku, poprzez system Extranet. Jest to najprostsza i najszybsza droga działania.

Termin zamknięcia okienka dotyczy seniorów i juniorów powyżej 16. roku życia. Od 1 września kluby będą mogły zarejestrować do gry jedynie tzw. wolnych zawodników, nie mających przynależności klubowej. Wciąż otwarte będzie natomiast okienko dla młodzieży do 16. roku życia. W przypadku tych zawodników możliwość zgłaszania do rozgrywek upływa z końcem września.

Wszelką pomoc można uzyskać u pracowników Wydziału Gier i Ewidencji. Numery telefonów do poszczególnych osób znajdują się na podstronie z kontaktami.