Piłkarska wiosna ruszy 10 marca

Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN ustalił ramowe terminy spotkań w rundzie wiosennej. Jako pierwsi w 2018 roku na boisku pojawią się uczestnicy Pucharu Polski.


​​Przerwa zimowa tradycyjnie potrwa około czterech miesięcy, co oznacza, że będzie dłuższa niż okres rozgrywek. Wiosenne zmagania trwać będą bowiem o miesiąc krócej, do połowy czerwca. Rywalizacja wznowiona zostanie od pojedynków w Pucharze Polski w strefie poznańskiej, które zaplanowano na 10 i 11 marca. Zwycięzcy zagrają w półfinałach 4 kwietnia, natomiast finał wyznaczono na 25 kwietnia. To istotna zmiana względem poprzednich sezonów. Do tej pory triumfatorzy w poszczególnych okręgach byli wyłaniani nawet miesiąc później. W 2018 roku natomiast cała rywalizacja na szczeblu wojewódzkim odbędzie się w maju, a triumfatora regionalnego pucharu poznamy 30 maja (wcześniej mecze 9 i 16 maja).

Walka o punkty ligowe rozpocznie się 17 marca od spotkań IV ligi. W obu grupach jesienią rozegrano już dwie kolejki awansem, zatem zespoły czeka jeszcze po 13 spotkań. Zaplanowano jedną kolejkę w środku tygodnia - 1 maja. Liga zakończy sezon 2 czerwca, a 9 i 16 czerwca rozegrane zostaną mecze barażowe o awans do III ligi pomiędzy zwycięzcami grup.

Niższe ligi seniorskie wznowią grę 31 marca. Podobnie jak w przypadku IV ligi, tak i w nich kolejki odbywać się będą we wszystkie następujące weekendy oraz 1 maja. Zakończenie tym samym wypadnie na wszystkich szczeblach 16 czerwca, a w kolejnych tygodniach - jeśli zajdzie taka potrzeba - rozegrane zostaną mecze barażowe o awans oraz utrzymanie na poszczególnych szczeblach.

W kategoriach młodzieżowych od juniora starszego do orlika E2 włącznie rywalizacja rozpocznie się 24 marca (ligi wojewódzkie, I oraz II liga) i 7 kwietnia (III ligi). Turnieje Żaków zaplanowano na 9/10 kwietnia, 23/24 kwietnia, 7/8 maja oraz 21/22 maja. Finały rozegrane zostaną 11/12 czerwca.