Ponad 100 wydanych licencji

​Pełną parą podczas przerwy między sezonami pracuje Komisja do spraw Licencji Klubowych Wielkopolskiego ZPN. Członkowie zespołu opiniują dokumenty przygotowane przez kluby i wydali już ponad 100 pozytywnych decyzji przyznających prawo gry na danych szczeblach.


Otrzymanie licencji jest warunkiem niezbędnym do startu w rozgrywkach. Przed rokiem działania Komisji trwały praktycznie do ostatnich dni przed startem rozgrywek. Bardzo duża liczba nieprawidłowości we wnioskach powodowała, że kluby musiały je uzupełniać, co znacząco wydłużało procedury. Z zeszłorocznych problemów wyciągnięto wnioski i w tym roku proces przyznawania licencji przebiega znacznie szybciej. Na miesiąc przed inauguracją rundy jesiennej w Wielkopolsce, licencję uprawniającą do startu w rozgrywkach otrzymało już ponad 100 klubów. Co warte podkreślenia, nie podjęto żadnej decyzji negatywnej, a zdecydowana większość licencji wydawana jest bez jakichkolwiek sankcji i nadzorów. Potwierdza to coraz lepsze funkcjonowanie klubów w sferze organizacyjnej i dbałość nie tylko o wynik sportowy, ale też i podstawy działania klubów.

Łącznie w rozgrywkach piłkarskich w Wielkopolsce zespoły wystawia ponad 500 podmiotów. Niespełna połowa z nich otrzymała jednak już przed rokiem licencję dwuletnią, obowiązującą na sezony 2017/18 i 2018/19. Z tego grona swoje wnioski musiały ponownie złożyć jedynie kluby awansujące na wyższy szczebel i objęte nadzorami.

Wszystkie komunikaty dot. prac Komisji ds. Licencji Klubowych znajdują się w zakładce Kluby - Decyzje licencyjne (klik!).