fot. Wielkopolski ZPN

Rozwiązanie deklaracji amatora - wzór

Już niebawem rozpocznie się okienko transferowe. Kluby mogą w nim pozyskiwać m.in. zawodników, którzy rozwiążą deklarację gry amatora z dotychczasowym zespołem. Wychodząc naprzecim potrzebom klubów, Wielkopolski ZPN przygotował wzór właściwego oświadczenia.

Deklaracja gry amatora z definicji obowiązuje przez cały sezon, do dnia 30 czerwca. Możliwe jest jednak jej wcześniejsze rozwiązanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zmieniać przynależność w trakcie sezonu jako tzw. wolni zawodnicy.

Przygotowane przez Wielkopolski ZPN odpowiednie oświadczenie można pobrać TUTAJ (klik!). Dokument znajduje się również w zakładce Kluby - Przewodnik Transferowy, pod plikiem z deklaracją gry amatora.

Jak zaznaczono w dokumencie, należy go sporządzić w trzech egzemplarzach, z których jeden musi zostać przekazany do Związku. Podpisanie oświadczenia sprawia, że zawodnik staje się tzw. wolnym graczem i jako taki może zmienić przynależność klubową, przy czym może to nastąpić wyłącznie w trakcie okienka transferowego.

Warto również podkreślić, że sporządzenie oświadczenia nie ma wpływu na kwestie ekwiwalentu za wyszkolenie. W przypadku pozyskania gracza, za którego opłata taka przysługuje poprzedniemu klubowi, klub pozyskujący musi ją uiścić.