Rusza kolejny sezon związkowej ligi oldbojów

​Oprócz drużyn młodzieżowych i seniorów, w ligach pod egidą Wielkopolskiego ZPN rywalizują również oldboje. Do 3 września przyjmowane są zapisy drużyn złożonych z zawodników powyżej 35. roku życia, które chcą wystąpić w zmaganiach ligowych. Najlepszy zespół zawalczy ze zwycięzcami z innych okręgów o tytuł mistrza Wielkopolski i prawo reprezentowania regionu na mistrzostwach krajowych.


​Spotkania oldbojów rozgrywane są na pełnowymiarowym boisku w 11-osobowych składach i wymiarze czasowym 2x40 minut. Rywalizacja toczy się systemem ligowym w formule mecz i rewanż. Związek wychodząc naprzeciw klubom, maksymalnie uprościło formalności i obniżył koszty uczestnictwa w rozgrywkach. Wpisowe wynosi jedynie 100 zł, podobnie jak koszt sędziego w przypadku rozgrywania meczu w roli gospodarza. Ponadto drużyny muszą w trakcie spotkań u siebie zapewnić jedynie opiekę medyczną.

Do rozgrywek oldbojów dopuszczeni są zawodnicy, którzy ukończyli 35 lat, a więc z rocznika 1982 i starsi. Każdy z klubów może też jednak zgłosić maksymalnie dwóch zawodników młodszych, urodzonych w 1983 lub 1984 roku.

Tematem rozgrywek oldbojów w tym roku zajął się również Polski Związek Piłki Nożnej. Futbolowa centrala rozważa organizację Mistrzostw Polski Oldbojów. W przypadku, gdyby doszło do organizacji czempionatu, zmagania ligowe w strefie poznańskiej będą etapem eliminacji regionalnych. Najlepszy zespół ligi zmierzy się ze zwycięzcami z innych okręgów o prawo reprezentowania regionu na szczeblu krajowym.