Ruszyły zapisy na kursy UEFA C i B wyrównawczy

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej informuje o uruchomieniu zapisów na pierwsze kursy trenerskie w 2018 roku. Szkolenia UEFA C ruszą w Lesznie i Pile, a UEFA B wyrównawczy w Poznaniu.


​​​W naszym województwie organizowana jest maksymalna dostępna liczba kursów, a kolejne ruszają, gdy tylko staje się to możliwe - z reguły niemal niezwłocznie po zakończeniu poprzedniego kursu danej kategorii. Zgodnie z tą zasadą następne kursy ruszą już w styczniu.

Pierwszym zorganizowanym w 2018 roku kursem będzie UEFA C w Lesznie. Ruszy już on 20 stycznia, co oznacza, że trenerzy mogą na nim zdobyć odpowiednie uprawnienia jeszcze w trakcie trwania rundy wiosennej. 16 lutego ruszy kurs UEFA B wyrównawczy, natomiast 3 marca rozpocznie się kurs UEFA C w Pile. Zapisy na wszystkie wymienione kursy rozpoczęły się już na platformie PZPN24. Przypominamy, że oprócz wpłaty wpisowego należy przedstawić dokument potwierdzający wykształcenie średnie, zaświadczenie lekarskie, zaświadczenie o niekaralności z KRK oraz podpisane oświadczenie o niekaralności za czyny korupcyjne w sporcie. Niezbędnym jest również certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy bądź przedstawienie deklaracji chęci przejścia takowego w trakcie kursu trenerskiego.