"Szatnie na medal" dla wielkopolskich klubów

Samorząd Województwa Wielkopolskiego uruchamia program "Szatnia na medal", w ramach którego w przyszłym roku przeznaczy 2 miliony złotych na dofinansowanie budowy odpowiedniej jakości zaplecza szatniowo-sanitarnego. Wnioski o wsparcie będzie można składać od 27 listopada.


​ Projekt wdrażany przez Urząd Marszałkowski na celu podniesienie jakości obiektów, w których często zaplecze odbiega od standardów pozostałej części ośrodka. Środki przeznaczone zostaną na remont istniejących budynków szatniowo-sanitarnych, adaptację istniejących budynków w zakresie tych potrzeb, a także budowę. W sumie na ten cel zarezerwowano 2 miliony złotych, o które będzie można starać się poprzez lokalne samorządy.

Wnioski o dofinansowanie składać będą mogły wielkopolskie powiaty i gminy. Program zakłada dofinansowania maksymalnie w 50% wartości inwestycji, przy czym wsparcie nie może przekroczyć wartości 100 tysięcy złotych. Warunkiem niezbędnym jest realizacja inwestycji w 2018 roku. Wnioski będą przyjmowane od 27 listopada.

"Szatnia na medal" jest unikatową inicjatywą, która docelowo miałaby zostać rozszerzona na cały kraj. To również kolejna z inicjatyw w naszym regionie nakierowana na rozwój infrastruktury sportowej. W ostatnich latach Samorząd Województwa przeznaczył na ten cel 240 milionów złotych, dzięki którym powstało 259 nowych obiektów sportowych (m.in. hale pełnowymiarowe i pływalnie), a kolejne ponad 100 milionów dołożono do realizacji mniejszych inwestycji.