fot. Wielkopolski ZPN

Wydział Szkolenia powołał trenerów monitorujących

Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego wspólnie z Zarządem Wielkopolskiego ZPN powołał do życia grupę trenerów monitorujących, którzy będą kontrolowali prawidłowość przeprowadzanych spotkań i zachowań podczas nich.

Powstanie grupy jest efektem licznych informacji napływających w ostatnim czasie do Związku dotyczących niewłaściwych zachowań trenerów, w tym wystawiania do gry zawodników nieuprwnionych - starszych i/lub grających pod cudzym nazwiskiem. W gronie trenerów monitorujących znaleźli się trenerzy edukatorzy oraz szkoleniowcy z Akademii Młodych Orłów i Mobilnej Akademii Młodych Orłów.

Pojawiając się podczas meczów trenerzy - oprócz tradycyjnej, szkoleniowej oceny potencjału zawodników - będą przyglądać się zachowaniom trenerów w trakcie spotkań, sprawdzać posiadane przez nich uprawnienia trenerskie wraz z datą ich ważności. Ponadto będą mieli możliwość wglądu w protokoły meczowe w przypadku podejrzenia występu nieuprawnionych zawodników.

Grupa trenerów monitorujących, posiadających stosowne legitymacje potwierdzające uprawnienia, swoje działania rozpocznie już od najbliższej kolejki ligowej.