fot. Totolotek Puchar Polski

Zasady zgłaszania zawodników do Totolotek Pucharu Polski

Z uwagi na ograniczenia techniczne systemu Extranet, Komisja ds. Nagłych Wielkopolskiego ZPN podjęła uchwałę regulującą zasady uczestnictwa zawodników w dokończeniu zmagań o Totolotek Puchar Polski za sezon 2019/20.

W spotkaniach pucharowych uczestniczyć mogą zawodnicy potwierdzeni do klubu i uprawnieni do gry po 1 lipca 2020 roku. Mogą to być zarówno piłkarze występujący w klubie w poprzednim sezoni jak i nowo pozyskani gracze. Szczegółowe instrukcje w tym zakresie kluby otrzymają mailowo. Jako, że w systemi Extranet transferowani zawodnicy nie będą widoczni przy tworzeniu protokołu, można ich dopisać do skłądu ręcznie.

Co istotne, na klubach spoczywa pełna odpowiedzialność za weryfikację dotychczas otrzymanych przez zawodników napomnień i wykluczeń. Wydział Dyscypliny Wielkopolskiego ZPN umożliwia sprawdzenie sytuacji dyscyplinarnej zespołu. W tym celu należy wysłać zapytanie z klubowego maila w domenie związkowej na adres dyscyplina@wielkopolskizpn.pl. Z takiej możliwości można skorzystać jednak tylko do piątku do godziny 10:00!

Uchwała Komisji ds. Nagłych Wielkopolskiego ZPN zobowiązuje również sędziów do przesłania do Związku skanu protokołu meczowego w okresie do 24 godzin od zakończenia zawodów. Dokument będzie podstawą weryfikacji wyniku pojedynku.

Jednocześnie Wielkopolski ZPN informuje, że z rozgrywek pucharowych wycofał się KS Opatówek, wobec czego bez gry do 1/4 finału awansuje Polonia Środa Wielkopolska. Z kolei losowania pierwszych rund strefowych nowej edycji zostały odroczone o kilka dni do czasu zakończenia formalności związanych z dokańczaną edycją.