fot. Wielkopolski ZPN

Zgłoszenia do Ligi wojewódzkiej Młodzika D1

Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego Wielkopolski ZPN podjął decyzję o powołaniu od sezonu 2019/20 ligi wojewódzkiej w kategorii Młodzik D1 (rocznik 2007). Kluby zainteresowane udziałem w rozgrywkach mogą zgłaszać deklarację uczestnictwa do 20 czerwca.

Do tej pory ligi wojewódzkie były prowadzone w kategoriach juniorskich do trampkarzy. W ostatnim czasie coraz częściej powtarzały się jednak pytania o rozszerzenie formuły rywalizacji najlepszych klubów o młodsze kategorie wiekowe. Mając na uwadze zainteresowanie klubów, podjęto zatem decyzję o uruchomieniu ligi wojewódzkiej dla Młodzika D1.

Kluby chętne do udziału w rywalizacji ogólnowojewódzkiej mogą przesyłać deklarację uczestnictwa w rozgrywkach mailowo, na adres rozgrywki@wielkopolskizpn.pl. Termin zgłoszeń upływa 20 czerwca. Ostateczny format zmagań zostanie ustalony po wskazanej dacie, w zależności od liczby zgłoszonych zespołów.

Zadeklarowanie uczestnictwa nie jest równoznaczne z przyjęciem zespołu do udziału w lidze wojewódzkiej. Przy ustalaniu kształtu ligi pod uwagę brane będą wyniki osiągnięte przez drużyny w bieżącym sezonie 2018/19.