Zmiany w Extranecie w związku z RODO

​Ze względu na wymagania związane z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych, Polski Związek Piłki Nożnej wprowadził zmiany w funkcjonowaniu systemu Extranet. Dotyczą one weryfikacji użytkowników i rejestracji zawodników.


Przymusowe modyfikacje pojawią się po najświeższej aktualizacji systemu, którą zaplanowano w nadchodzących godzinach. O szczegółach weryfikacji użytkowników każdy zostanie indywidualnie poinformowany drogą mailową. Weryfikacja ta będzie polegała na podaniu swoich danych i sprawdzeniu czy osoba używająca konta faktycznie jest jego zarejestrowanym właścicielem. W przypadku trzykrotnego wprowadzenia niepoprawnych danych, konto zostanie zablokowane. Niezbędny będzie wówczas kontakt z federacją poprzez infolinię PZPN - (22) 55 12 300 lub mailowo - wsparcie@pzpn.pl celem założenia poprawnego konta. Jeśli któryś z użytkowników wie, że używa obecnie konta zarejestrowanego na inną osobę, proszony jest od razu o kontakt jedną ze wskazanych dróg.

W przypadku rejestracji zawodników, w systemie pojawi się możliwość dołączenia przez klub skanu/zdjęcia formularza rejestracyjnego. Taki dokument pracownik Związku będzie mógł podejrzeć celem weryfikacji danych. W okresie przejściowym do końca marca załączanie dokumentu nie będzie obowiązkowe. Warto jednak z nową funkcjonalnością się zaznajomić, ponieważ od kwietnia dołączenie formularza bezpośrednio w systemie Extranet przez klub będzie obowiązkowe i bez tego nie będzie możliwości zarejestrowania nowego gracza. Możliwość załączenia formularza będzie miał wyłącznie użytkownik klubowych, nie będzie mógł tego zrobić w jego imieniu pracownik Związku!

Szczegółowa instrukcja wraz z dokładnym opisem nowej procedury rejestracji nowych graczy znajduje się tutaj (klik!).