11 zespołów kobiecych powalczy o Puchar

Już we wrześniu poznamy zdobywcę Pucharu Polski kobiet na szczeblu wojewódzkim. Do rywalizacji w naszym regionie przystąpi 11 zespołów. Trofeum bronić będzie drugi zespół Medyka, który w rozgrywkach krajowych dotarł do półfinału ulegając tam... swojej pierwszej drużynie.


Kobiece rozgrywki o puchar różnią się od męskich. Za sprawą zdecydowanie mniejszej liczby drużyn, zarówno etap regionalny jak i centralny rozgrywany jest w jednym sezonie. Obowiązkowo do rywalizacji przystąpić muszą zespoły Ekstraklasy i I ligi. Udział pozostałych drużyn odbywa się na zasadzie dobrowolności. Z takiej możliwości w Wielkopolsce postanowiło skorzystać dziewięć zespołów, które dołączyły do Polonii Poznań i Medyka II. 

Na podstawie miejsc w ostatnich rozgrywkach rozstawione zostały cztery ekipy - oprócz pierwszoligowców także Polonia Środa Wlkp. i Kotwica Kórnik.W ćwierćfinałach zmierzą się one ze zwycięzcami pierwszej rundy. Na tym etapie szczęście w losowaniu sprzyjało drugiej drużynie Ostrovii, która wyciągnęła wolny los i awansowała do najlepszej ósemki bez gry.

Cały szczebel rozgrywek wojewódzkich odbędzie się we wrześniu. Zmagania rozpoczną się 2/3 września (chyba, że zespoły wspólnie zdecydują się na wcześniejszy termin), 6 września rozegrane zostaną ćwierćfinały, a zwycięzcę wyłonimy 27 września.  


​​Pary I rundy Pucharu Polski kobiet na szczeblu Wielkopolskiego ZPN

A1: Juna Trans Stare Oborzyska - Grom Wolsztyn
A2: Warta  Śrem - Polonia II Poznań
A3: Ostrovia I Ostrów Wlkp. - Górnicza Konin
A4: Ostrovia II Ostrów Wlkp. - wolny los

1/4 finału
Warta / Polonia II - Kotwica Kórnik
Juna Trans / Grom - Polonia Poznań
Ostrovia II - Polonia Środa Wlkp.
Ostrovia I / Górnicza - Medyk II Konin