fot. thumb_PZPN_v1_1180x500_landscape.jpg

Dofinansowany kurs UEFA B dla kobiet

Polski Związek Piłki Nożnej zaprasza wszystkie trenerki do aplikacji na centralny kurs trenerskie UEFA B. Uczestniczki mogą liczyć na refundację części kosztów.

Szkolenie zrealizowane będzie w ramach programu UEFA "Coach Development Project For Women. Start planowany jest na przełom maja i czerwca, a czas trwania kursu to 5 miesięcy. Zajęcia prowadzone będą w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej oraz w Łodzi. Zaplanowanych jest co najmniej 160 godzin zajęć w ramach sesji, które odbywać się będą w odstępach 3-4 tygodniowych w dniach od poniedziałku do środy. Cykl szkoleniowy uzupełniony będzie spotkaniami w mikrogrupach pomiędzy sesjami.

Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył limit uczestniczek na 24 osoby. Uruchomiony został już otwarty nabór na portalu PZPN24, który potrwa do 5 lutego. Kwalifikację na kurs otrzymają panie, które pomyślnie zdadzą egzamin wstępny. Od zainteresowanych kandydatek wymaga się spełnienie standardowych w zasadach przyjęć na kursy - w szczególności chodzi o ważną licencję Grassroots C oraz minimum roczny staż pracy z tym dyplomem (musi być wydany przed 18 stycznia 2020 roku).

Co istotne, Polski Związek Piłki Nożnej podjął starania, by znaczna część opłaty za kurs, koszty noclegów oraz wyżywienia zostały w ramach projektu sfinansowane przez UEFA. W tej syuacji na uczestniczkach spoczywać będą koszty dojazdu.