fot. thumb_Puchar_1180x500_landscape.png

Finał Pucharu Polski kobiet w Wolsztynie

Stadion w Wolsztynie będzie areną finałowego spotkanie o Puchar Polski kobiet na szczeblu Wielkopolskiego ZPN. W walce o trofeum zmierzą się miejscowy Grom i KA 4 reSpect Krobia.

Finałowe spotkanie pomiędzy dwoma trzecioligowcami rozegrane zostanie 10 września o godzinie 17:00. Obie ekipy w drodze do decydującego meczu musiały uporać się z dwoma przeciwnikami. Łatwiejszą przeprawę miał Grom, bowiem po pokonaniu w ćwierćfinale AZS PWSZ Wolsztyn 7:0, półfinał wygrały bez wychodzenia na boisko wskutek niezjawienia  się na meczu drużyny Lipno Stęszew. KA 4 resPect Krobia z kolei w ćwierćfinale łatwo ograły Grom Czacz 13:1, zaś w półfinale po emocjonującym meczu wygrały 4:3 z Juna-Trans Stare Oborzyska.

Zwycięzca finału oprócz trofeum otrzyma nagrodę w wysokości 5000 złotych i będzie reprezentował Wielkopolskę w rozgrywkach szczebla centralnego. Tam w II rundzie trafić może na zwycięzców wojewódzkich pucharów i drugoligowców z województ zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego bądź też inną ekipę z Wielkopolski.