Finał kobiecego pucharu w piątek

​Kotwica Kórnik z drugą drużyną Medyka Konin zagrają w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. Mecz rozegrany zostanie w piątek, 29 września, o godzinie 15:00 w Kórniku.

Rozegrane w poprzednim tygodniu spotkania półfinałowe były bardzo zacięte i przyniosły jedną niespodziankę. W Kórniku Kotwica pokonała 1:0 Polonię Poznań. Zdecydowaną przewagę miał pierwszoligowiec, lecz nie przełożyło się to na wynik. Mimo, że przez zdecydowaną większość czasu to polonistki były w posiadaniu piłki, pod koniec pierwszej części spotkania to gospodynie jeden z nielicznych wypadów na połowę rywala zakończyły zdobyciem bramki. W drugiej połowie zaś Kotwica umiejętnie się broniła, do tego sprzyjało jej szczęście i w ten sposób klub z Kórnika zameldował się w finale.

Rywalem Kotwicy będzie faworyzowany Medyk II Konin. Zaplecze mistrza Polski myśli nie tylko o tym, by wygrać w Wielkopolsce, ale by zajść jak najdalej także na szczeblu centralnym. Nie jest to niemożliwe, bowiem w poprzednim sezonie Medyk II doszedł aż do półfinału, gdzie został wyeliminowany przez pierwszy zespół. Póki co jednak Medyczki walczą na szczeblu regionalnym i w półfinale uporały się z Polonią Środa Wielkopolska. Gospodynie wysoko postawiły poprzeczkę, mimo iż grały bez dwóch piłkarek powołanych do kadry województwa U-16, a w trakcie spotkania jedna z ich najlepszych zawodniczek odniosła poważną kontuzję. ​Osłabionej ekipie Polonii koninianki strzeliły dwa gole i dzięki temu dotarły do decydującego spotkania.

Finał wielkopolskiego Pucharu Polski rozegrany zostanie w piątek, 29 września, o godzinie 15:00 na stadionie w Kórniku. Zwycięzca zagra na szczeblu centralnym o awans do 1/8 finału ze zwycięzcą pucharu w województwie lubuskim.