fot. GKS GieKSa Katowice - Warta Poznań

Kobiecy długi weekend: Warta bez medali

W kobiecej piłce po zakończeniu sezonu na szczeblu centralnym, walka o stawkę toczy się jeszcze w Red Box IV lidze kobiet. Emocji dostarczają też rozgrywki młodzieżowe, które wkroczyły w fazę medalową. Z reprezntantów Wielkopolski w grze o najwyższe laury pozostały już tylko juniorki Medyka POLOmarket Konin.

Trzy kolejki do rozegrania mają jeszcze drużyny w III lidze grupie 1, ale sprawa awansu została już rozstrzygnięta. Nadzieje na pierwsze miejsce mogło mieć KA 4 resPect Krobia, lecz rywalki z Marcusa Gdynia nie pozostawiły żadnych wątpliwości komu awans się należy. W Boże Ciało w bezpośrednim starciu zespół znad morza wygrał aż 9:1 i zapewnił sobie miejsce na szczeblu centralnym. Krobianki zaś mocno odczuły porażkę, bo w weekend nie potrafiły pokonać na wyjeździe dużo niżej notowanej drużyny z Luzina.

Mimo strat punktowych KA 4 utrzymuje drugą pozycję, ale tuż za ich plecami "czają się" Juna-Trans Stare Oborzyska i Lechia Gdańsk. Te zespoły również mierzyły się ze sobą w czwartek i skończyły pojedynek bez goli. Zespół Juny-Trans szybko nastroje sobie jednak poprawił i w sobotę pokonał Błękitnych Stargard 5:1, dzięki czemu strata do KA 4 to tylko jeden punkt. Obok walki o drugie miejsce ważnym pytaniem pozostaje to jak długo trwać będzie jeszcze domowa seria ekipy ze Starych Oborzysk. Zespół Marcina Adamczaka od momentu powstania nie przegrał u siebie meczu ligowego, niebawem czeka go jednak poważny sprawdzian, bo na jego teren przyjedzie za dwa tygodnie Marcus Gdynia.

III LIGA KOBIET

Juna-Trans Stare Oborzyska - Lechia Gdańsk 0:0 

KA 4 resPect Krobia - Marcus Gdynia 1:9
Sierpowska (15') - Kowalska (6', 44'), Krampa (24', 64'), Domżalska (30', 60', 84'), Buzan (39'), Kozhevnikova (43')
------------------------------------------------------------------------------------------

Juna-Trans Stare Oborzyska - Błękitni Stargard 5:1
Szymankiewicz (30', 86', 89'), Wlekła (35'), Adamska (39') - Krus (62')

KTS-K GOSRiT Luzino - KA 4 resPect Krobia 0:0


Dość nieoczekiwany zwrot akcji nastąpił w RED BOX IV lidze kobiet! Wydawało się, że Górnicza Konin pewnie zmierza po awans, ale na "ostatniej prostej" mający spore problemy kadrowe zespół być może wypuścił swoją szansę z rąk. Lider przegrał na boisku ostatnich w tabeli (do tej pory) rezerw Ostrovii i może go to kosztować tytuł mistrzowski. Szanse na niego mają zawodniczki AZS UAM I Poznań. By wywalczyć awans, "akademiczki" muszą przynajmniej zremisować w Wolsztynie. Co ciekawe, przy remisie UAM-u i wygranej Warty (na wyjeździe z UAM-em II) trzy zespoły mogą skończyć sezon z 34 punktami i decydować będzie minitabela spotkań bezpośrednich. W niej cała trójka - UAM I, Górnicza i Warta - mają po 6 punktów, ale zdecydowanie najlepszy bilans bramkowy należy do "akademiczek". Porażka UAM-u sprawi, że mistrzem zostanie Górnicza.

RED BOX IV LIGA KOBIET

Lipno Stęszew - AZS UAM I Poznań 1:3
Śliwińska (26') - Drzewiecka (10'), Lechna (12'), Kubka (75')

AZS UAM II Poznań - AZS PWSZ Konin 1:2
Makowska (58') - Kocon (42', 86')

UKS Górnicza Konin - Grom Wolsztyn 3:0
Piechowska (34'), Al-Koubaisy (51'), Libner (90')

Słupczanka Słupca - Ostrovia 1909 II Ostrów Wielkopolski 0:0

------------------------------------------------------------------------------------------

AZS PWSZ Konin - Grom Wolsztyn 1:2
Kocon (29') - Przybyła (17'), Piszczek (40')

Ostrovia 1909 II Ostrów Wielkopolski - UKS Górnicza Konin 4:3
Urban (16', 50', 55'), Wasiak (47') - Piechowska (28', 90'), Al-Koubaisy (70')

Słupczanka Słupca - AZS UAM II Poznań 0:1
Kupler (90+2')

Warta Poznań - Lipno Stęszew 5:2
Wierzbińska (7', 21', 64'), Betka (14'), A. Kadzińska (59') - Śliwińska (77'), Guźniczak (87')


Zmagania ligowe w Centralnej Lidze Juniorek U-17 zakończył Medyk POLOmarket Konin. Zespół Anny Gawrońskiej raz jeszcze potwierdził dominację w grupie północnej pokonując drugą Pragę Warszawa na jej terenie 2:0. Już wcześniej oba zespoły zapewniły sobie awans do półfinałów. W nich Medyk zmierzy się z Górnikiem Łęczna, a Praga z SMS-em Łódź. Pierwsze mecze półfinałowe zaplanowano na 12 czerwca, rewanże tydzień później, a finał 26 czerwca.

Walkę o medale zakończyła już natomiast Warta Poznań. "Zielone" swoje szanse miały w dwóch kategoriach wiekowych - U-15 i U-13. Starsze zawodniczki zakończyły rywalizację na ćwierćfinale, w których uległy GKS-owi Katowice 1:4 i odpadły z rywalizacji. Trampkarki natomiast starały się odnieść sukces w turnieju finałowym, który odbył się w dnia 2-4 czerwca w Środzie Wielkopolskiej. Ostatecznie zawodniczki Warty uplasowały się na szóstym miejscu w gronie ośmiu zespołów.

CENTRALNA LIGA JUNIOREK U-17, GRUPA PÓŁNOCNA

MUKS Praga Warszawa - Medyk POLOmarket Konin 0:2
Ustarbowska (17'), Lizik (41')

CENTRALNA LIGA JUNIOREK U-15, ĆWIERĆFINAŁ

GKS GieKSa Katowice - Warta Poznań 4:1
Witek (7'), Wieczorek (62'), Bednarek (68'), Czekańska (79') - Hennig (13')

TURNIEJ FINAŁOWY KLUBOWYCH MISTRZOSTW POLSKI U-13

FAZA GRUPOWA
Warta Poznań - AKF Wisła Brzeźnica 0:4
Warta Poznań - UKS Tęcza Bydgoszcz 1:2
Warta Poznań - GKS GieKSa Katowice 1:3

MECZE O MIEJSCA 5-8
Warta Poznań - UKS SMS Łódź 0:0, karne 3:1
Warta Poznań - GKS GieKSa Katowice 0:3