Kobiecy PP - dwa kroki do trofeum

​W środę rozegrane zostaną półfinałowe spotkania Pucharu Polski kobiet na szczeblu wojewódzkim. W grze pozostały cztery zespoły, w tym finaliści sprzed roku - Kotwica Kórnik oraz Medyk II Konin. Niewykluczone, że ekipy te ponownie zmierzą się w decydującym starciu.


​Pucharowe zmagania rozpoczęły się od rundy wstępnej. Już na starcie zapowiadały się ciekawe pojedynki, ale wskutek wycofań klubów, udało się rozegrać... jeden pojedynek. JunaTrans Stare Oborzyska pokonały Kotwicę II Kórnik 7:0. Trzecioligowiec zaskoczył w kolejnej rundzie i odprawił z kwitkiem drużynę z zaplecza Ekstraligi. W ćwierćfinale JunaTrans okazała się bowiem lepsza od Polonii Środa Wielkopolska pokonując rywalki po rzutach karnych.

Problemów z awansem nie miały za to inne drużyny pierwszoligowe. Obrońca pucharu, drugi zespół Medyka Konin, pewnie pokonał 3:0 wyżej notowaną Polonię Poznań. Los sprawił, że najwyżej grające zespoły spotkały się już w ćwierćfinale. W poprzednim sezonie w lidze dwukrotnie lepsza była Polonia, co poskutkowało awansem do Ekstraligi. Tym razem lepszy okazał się jednak Medyk. Przez długi czas utrzymywał się wynik bezbramkowy, ale w końcowej fazie meczu gospodynie wyraźnie górowało i odniosły pewne zwycięstwo. Kłopotów z awansem nie miał też drugi z finalistów poprzedniej edycji, Kotwica Kórnik. Zielono-białe ograły drugi zespół Ostrovii 5:1. Stawkę półfinalistów uzupełnia "jedynka" Ostrovii po rozbiciu Gromu Czacz 18:0.

W półfinałach Ostrovia zagra z Medykiem II, z kolei JunaTrans podejmie Kotwicę. Oba mecze rozegrane zostaną w środę, 19 września o godzinie 17:00. Finał odbędzie się tydzień później, a jego miejsce zostanie ustalone zależnie od rozstrzygnięć półfinałowych.