fot. AZS UAM II Poznań - Ostrovia II Ostrów Wlkp.

Kobiecy weekend: 5-6 września

Rozgrywki kobiece zespołów z Wielkopolski ruszyły na dobre. W weekend oprócz gier seniorskich zespołów szczebla centralnego, ligowe zmagania rozpoczęła także Red Box IV liga kobiet oraz Centralna Liga Juniorek U-17.

W hicie Ekstraligi kobiet Medyk Konin podejmował na własnym stadionie Czarne Sosnowiec. Mecz był transmitowany przez TVP Sport a widowisko, które na boisku stworzyły obie ekipy, było niewątpliwie dobrą reklamą kobiecego futbolu. Piłkarki Medyka uległy w tym spotkaniu 1:2 ekipie z Sosnowca, mimo to jednak wciąż zajmują trzecie miejsce w tabeli rozgrywek tracąc do swoich pogromczyń 5 punktów.  

KKPK Medyk Konin - Czarni Sosnowiec 1:2

Niestety wyjazdowe spotkanie w I lidze przegrały także zawodniczki Polonii Środa Wielkopolska. Polonistki uległy w Bielsku Białej tamtejszemu Rekordowi 0:2.

BTS Rekord Bielsko Biała - Polonia Środa Wielkopolska 2:0

W II lidze kobiet doszło do derbowego pojedynku w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie miejscowa Ostrovia podejmowała Medyk Konin. Koninianki wzmocnione zawodniczkami z pierwszego zespołu pewnie pokonały gospodynie 4:1. Wyjazdowe spotkanie rozegrały piłkarki GSS Grodzisk Wielkopolskiego, które uległy trzeciej ekipie SMS Łódź 3:1.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Medyk II Konin 4:1
UKS SMS III Łódź - GSS Grodzisk Wlkp. 3:1

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały tym razem wielkopolskie zespoły w makroregionalnej III lidze kobiet. Po znakomitej pierwszej kolejce, obie nasze ekipy wybrały się na swoje spotkania do Trójmiasta. Piłkarki Juna–Trans Stare Oborzyska wracały w dobrych nastrojach, bo pokonały swoje rywalki z Lechii Gdańsk 3:1. Natomiast zawodniczki KA4 resPect Krobia musiały uznać wyższość rywalek z Gdyni i przegrały z miejscowym zespołem Marcus 1:2.

Marcus Gdynia - KA 4 resPect Krobia 2:1
Lechia Gdańsk - Juna-Trans Stare Oborzyska 1:3

Rywalizacja wystartowała także w Red Box IV lidze. W pierwszym ligowym spotkaniu doszło do pojedynku dwóch debiutujących ekip w wojewódzkich rozgrywkach. Drużyna Słupczanki Słupca musiała w sobotę przełknąć gorycz porażki z młodymi zawodniczkami Warty Poznań. "Zielone" pewnie pokonały swoje rywali 3:0, zdobywając tym samym swoje pierwsze historyczne punkty w rozgrywkach seniorskich. W Koninie po zaciętym pojedynku jednobramkowe zwycięstwo odniosła ekipa Górniczej Konin, która pokonała młodzież UAM-u Poznań. Drugi zespół "akademiczek" w niedzielny wieczór pokonał 3:2 rezerwy Ostrovii. Okazałe zwycięstwo odniosły piłkarki Lipna Stęszew, które przed własną publicznością strzeliły 6 bramek zespołowi PWSZ Konin nie tracąc przy tym żadnej i to dało im pozycję lidera po 1. kolejce.

Słupczanka Słupca - Warta Poznań 0:3
UKS Górnicza Konin - AZS UAM Poznań 1:0
AZS UAM II Poznań - Ostrovia II Ostrów Wielkopolski 3:2
Lipno Stęszew - AZS PWSZ Konin 6:0

W miniony weekend rozpoczęła się także rywalizacja w Centralnej Lidze Juniorek U-17. Jednym z faworytów do mistrzostwa niewątpliwie są piłkarki Medyka Konin. Podopieczne Anny Gawrońskiej potwierdziły tę opinię gromiąc na wyjeździe zespół Stilonu Gorzów aż 9:0.

CLJ U-17: TKKF Stilon Gorzów - Medyk Konin 0:9