fot. Medyk Konin

Kobiecy weekend: 500. mecz Medyka

Okazały jubileusz świętował w weekend Medyk Konin rozgrywając swój 500. mecz w kobiecej ekstralidze. Choć wygrana z ROW-em Rybnik nie była ani przez moment zagrożenia, wielkiej radości nie było. W III lidze nadal bez zarzutu spisują się zespoły z Krobii i Starych Oborzysk.

27 lat nieprzerwanej gry w elicie - to rekord, który z pewnością jeszcze przez długie lata będzie śrubował Medyk. Jak wyliczono, sobotnie starcie z ROW-em Rybnik było pięćsetnym na najwyższym szczeblu dla klubu prowadzonego przez Romana Jaszczaka. "Człowiek-instytucja" jest bez wątpienia postacią legendarną, a do takich zaliczyć też można Annę Gawrońską. Doświadczona piłkarka nie zwalnia tempa i zawstydza wiele młodsze koleżanki swoją formą oraz skutecznością. W sobotę Gawrońska otworzyła wynik już po kilkudziesięciu sekundach, a potem podwyższyła wynik. Z pięcioma trafieniami jest najskuteczniejszą zawodniczką Medyka. Mimo wygranej radość w konińskich szeregach była przytłumiona przez kontuzję Sandry Sałaty. Reprezentantka Polski doznała skomplikowanego złamania ręki i przez dłuższy czas nie pojawi się na boisku. To już druga poważna strata dla Medyka w ostatnich tygodniach po tym, jak na zgrupowaniu reprezentacji urazu kolana wymagającego operacji doznała Klaudia Fabova.

W I lidze wciąż właściwej dyspozycji nie może złapać Polonia Środa Wielkopolska. W niezwykle ważnym meczu sąsiadów w tabeli, polonistki uległy Sportowej Czwórce Radom 0:1. Póki co Polonia wprawdzie nadal znajduje się nad strefą spadkową, ale do kolejnego zespołu w tabeli traci już cztery punkty.

Na drugoligowym froncie "rzutem na taśmę" remis wywalczyły rezerwy Medyka. Gol Dominiki Kopińskiej w doliczonym czasie gry uratował remis w starciu na szczycie ligowej tabeli z WAP Włocławek. Na czele tym samym pozostają rywalki, które mają o punkt więcej, ale też i rozegrały o jedno spotkanie więcej. Bolesnej porażki doznał GSS Grodzisk Wielkopolski w starciu ze Skrą Częstochowa. Przyjezdne strzeliły aż siedem goli, a same dały sobie wbić tylko jednego. Na szczęście dla grodziszczanek, w tym sezonie ligę opuszcza tylko jeden zespół. W walce o degradację GSS rywalizuje bezpośrednio z LUKS Ziemią Lubińską. Obie drużyny mają tylko po punkcie wywalczonym w pojedynku między sobą. Pauzująca w ten weekend Ostrovia ma zaś ich na koncie już siedem.

Słowa uznania należą się wielkopolskim trzecioligowcom. Juna-Trans Stare Oborzyska i KA 4 resPect Krobia konsekwentnie punktują na kolejnych rywalach. Kroku dotrzymuje im tylko Marcus Gdynia - jedyny pogromca ekipy z Krobi. Już za tydzień nasze zespoły czekają derby i to dwukrotnie w ciągu kilku dni - najpierw w lidze, a potem w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. W obu przypadkach gospodarzem będzie KA 4 resPect.

EKSTRALIGA

KKPK Medyk Konin - KS ROW Rybnik 5:2

I LIGA KOBIET

Polonia Środa Wielkopolska - Sportowa Czwórka Radom 0:1

II LIGA KOBIET

KKPK Medyk II Konin - WAP Włocławek 1:1
GSS Grodzisk Wielkopolski - Skra Częstochowa 1:7

III LIGA KOBIET

Juna-Trans Stare Oborzyska - Victoria Sianów 5:0
LFA Szczecin - KA 4 resPect Krobia 1:3

 

 

W Red Box IV lidze kobiet nadal na czele pozostaje AZS UAM II Poznań. Bardziej doświadczony akademicki zespół prowadzony przez Wojciecha Weissa pokonał w meczu na szczycie UKS Górniczą Konin 2:0 i jest na dobrej drodze do wywalczenia tytułu mistrza jesieni. Przewaga nad drugą Wartą Poznań wynosi pięć punktów. "Zielone" również na razie pozostają niepokonane, w ostatnim spotkaniu ograły pierwszy zespół UAM-u 2:1. Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotował w Słupcy zespół Gromu Wolsztyn. Bez wygranej pozostają za to nadal rezerwy Ostrovii i AZS PWSZ Konin, które podzieliły się punktami.

AZS UAM II Poznań - UKS Górnicza Konin 2:0
Ostrovia 1909 II Ostrów Wlkp. - AZS PWSZ Konin 2:2
Słupczanka Słupca - Grom Wolsztyn 0:3
Warta Poznań - AZS UAM I Poznań 2:1

 

Medyk Konin równie dobrze radzi sobie tak w seniorskiej piłce jak i rozgrywkach młodzieżowych. Juniorki pokonały w CLJ Stomil Olsztyn i z kompletem 12 punktów przewodzą stawce. Na pierwszym miejscu w lidze wojewódzkiej są również juniorki młodsze, choć tym razem nie grały. W tych rozgrywkach odbyło się tylko spotkanie Warty z UAM-em zakończone wygraną gospodyń 7:1.

Podsumowanie weekendu dopełnia drugi turniej młodziczek. Pięć zespołów rywalizowało w Koninie, a trzy z nich - Polonia Środa Wielkopolska, Warta Poznań i Medyk - zgromadziły po osiem punktów kończąc rozgrywki bez porażki. W generalnej klasyfikacji rozgrywek na czele zatem status quo - Polonia o punkt przed Medykiem i trzy przed Wartą.

CENTRALNA LIGA JUNIOREK U-17

KKPK Medyk Konin - AP Stomil Olsztyn 3:1

WOJEWÓDZKA LIGA JUNIOREK U-15

Warta Poznań - AZS UAM Poznań 7:1