fot. Czesław Kościelski / Polonia Środa Wielkopolska

Kobiecy weekend: dwie "dwucyfrówki"

Dość udany weekend zanotowały wielkopolskie zespoły kobiece na szczeblu centralnym. Dwucyfrową liczbę goli rywalkom zaserwowały Medyk II Konin i KA 4 resPect Krobia. W regionie zainaugurowano zmagania orliczek.

W Ekstralidze Medyk Konin nie miał większych problemów z pokonaniem AP Lotos Gdańsk. Podopieczne Romana Jaszczaka zdobyły trzy gole i wywiozły z Trójmiasta trzy punkty. Do zwycięstwa zespół poprowadziła Anna Gawrońska, która dwukrotnie pokonywała bramkarkę rywalek.

Jeszcze lepiej spisał się drugi zespół Medyka, który pokonał u siebie LUKS Ziemię Lubińską aż 13:0. Powodów do radości nie miały za to inne nasze drużyny z pierwszo- i drugoligowego frontu. Na zapleczu elity czwartą porażkę poniosła Polonia Środa Wielkopolska ulegając u siebie Stomilankom Olsztyn 1:2. Straconych punktów szkoda tym bardziej, że decydujący gol padł w końcowych fragmentach spotkania. W II lidze wyraźne przegrane odniosły Ostrovia (1:5 z drugim zespołem Śląska na wyjeździe) i GSS Grodzisk Wielkopolski (2:4 u siebie z WAP Włocławek).

Świetnie wciąż radzą sobie za to nasi przedstawiciele w III lidze. Tym razem Juna-Trans Stare Oborzyska rozgromiła Spójnię Białe Błota, a KA 4 resPect odesłało Victorię Niemcz z bagażem aż 10 goli.

EKSTRALIGA

AP LOTOS Gdańsk - KKPK Medyk Konin 0:3

I LIGA KOBIET

Polonia Środa Wielkopolska - KKP Stomilanki Olsztyn 1:2

II LIGA KOBIET

KKPK Medyk II Konin - LUKS Ziemia Lubińska 13:0
Śląsk II Wrocław - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 5:1
GSS Grodzisk Wielkopolski - WAP Włocławek 2:4

III LIGA KOBIET

Juna-Trans Stare Oborzyska - Spójnia Białe Błota 9:1
KA 4 resPect Krobia - Victoria Niemcz 10:0

 

W Red Box IV lidze Wielkopolskiej pierwsze zwycięstwo odniosły piłkarki Słupczanki Słupca, które debiutują w wojewódzkich rozgrywkach. Historyczna wygrana miała miejsce w Ostrowie Wielkopolskim nad drugą drużyną Ostrovii, a gola na wagę tego sukcesu zdobyła Karolina Stasiak. Z kompletu punktów cieszyły się również obie ekipy AZS UAM Poznań, ale na pozycji lidera niezmiennie pozostaje Górnicza Konin po zwycięstwie nad Gromem Wolsztyn.

Ostrovia 1909 II Ostrów Wielkopolski - Słupczanka Słupca 0:1
AZS PWSZ Konin - AZS UAM II Poznań 0:2
AZS UAM I Poznań - Lipno Stęszew 4:3
Grom Wolsztyn - UKS Górnicza Konin 1:4

 

Medyk rozdawał karty w piłce seniorskiej, nie dawał też szans przeciwniczkom w zmaganiach juniorskich. W Centralnej Lidze Juniorek U-17 koninianki pokonały pewnie zespół z Tczewa, a młodsze piłkarski z zespołu U-15 w rozgrywkach wojewódzkich wygrały 3:1 z Wartą Poznań. W innym meczu tej ligi po niezwykle zaciętym pojedynku trzy punkty mogą sobie dopisać juniorki AZS UAM Poznań, których pojedynek z Polonią Środa Wielkopolska zakończył się hokejowym wynikiem 6:5.

W miniony weekend w Wielkopolsce zainaugurowano również rozgrywki orliczek. Do rywalizacji w najmłodszej kategorii wiekowej przystąpiły w Starych Oborzyskach cztery zespoły. Gospodynie nie były gościnne, wygrały wszystkie swoje spotkania i cały turniej.

CENTRALNA LIGA JUNIOREK U-17

KKPK Medyk Konin - Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew 3:0

WOJEWÓDZKA LIGA JUNIOREK U-15

Warta Poznań - KKPK Medyk Konin 1:3
AZS UAM Poznań - Polonia Środa Wielkopolska 6:5