Kobiecy weekend: Komplet punktów dla Wielkopolski

Wszystkie punkty w rozgrywkach kobiecych w weekend dopisane zostały do dorobku wielkopolskich drużyn. Straty ponoszone były jedynie w meczach pomiędzy dwiema ekipami z naszego regionu.

Ekstraliga po raz kolejny ma przerwę reprezentacyjną, ale grały wszystkie niższe szczeble rozgrywkowe. W I lidze drugie zwycięstwo z rzędu zanotowała Polonia Środa Wielkopolska. Wygraną w Warszawie zapewniła Klaudia Nogalska. Trzy punkty dopisane do dorobku pozwoliły Polonii przesunąć się na 9. pozycję i dają realną szansę na wyprzedzenie kolejnych zespołówna koniec rundy jesiennej.

Bezlitosne w drugoligowych derbach okazały się piłkarki Medyka II Konin. "Zaplecze" tym razem było tylko z nazwy, bo w składzie zespołu Roberta Kraski na mecz z GSS-em Grodzisk Wielkopolski znalazło się sporo zawodniczek z pierwszej drużyny. Wynik 9:1 w takiej sytuacji dziwić nie może, ale nie sposób przejść obojętnie obok wyczynu Dominiki Kopińskiej, która zdobyła w tym spotkaniu aż 8 goli! Ważne zwycięstwo odnotowała też Ostrovia, która pokonała u siebie 4:2 najsłabszy w lidze zespół Ziemi Lubińskiej Czerniec. O punkty trzeba było jednak walczyć do ostatniego gwizdka.

Po ligowo-pucharowym dwumeczu pomiędzy KA 4 resPect a Juna-Trans Stare Oborzyska, tym razem nasi reprezentancji w III lidze wrócili do rywalizacji z drużynami z innych regionów i... do konsekwentnego wygrywania. KA 4 zwyciężyło w Sianowie, Juna-Trans pokonała u siebie Lwa z Lęborka po szalonej końcówce meczu. Do 70. minuty było bowiem 1:0, a skończyło się wynikiem... 5:2. Jako że punkty stracił Marcus Gdynia, nasze zespoły z identycznym dorobkiem punktowym przewodzą stawce.

Juna-Trans Stare Oborzyska - Lew Lębork 5:2

W Red Box IV lidze piętrzą się zaległości. Znów udało się rozegrać tylko jedno spotkanie. Słupczanka Słupca nie sprostała dużo bardziej doświadczonej drużynie Lipna Stęszew. Zwyciężczynie rozgrały dotąd tylko 4 spotkania, a na koncie mają już 9 punktów, co czyni je najpoważniejszymi rywalkami dla prowadzącej z dużą przewagą ekipy UAM-u II Poznań.

Słupczanka Słupca - Lipno Stęszew 1:4

Nie miały problemów z kolejnym zwycięstwem w CLJ juniorki Medyka Konin. W Ząbkach trener Anna Gawrońska mogła ze spokojem oglądać wygraną swoich podopiecznych 6:1. Tak jak w drugoligowym meczu rezerw Medyka, tak i tu mecz miał jedną bohaterkę. Była nią Kinga Połatyńska, autorka czterech bramek.

Mecz na szczycie w wielkopolskiej lidze juniorek młodszych nie został rozstrzygnięty. Medyk Konin zremisował z Wartą Poznań 2:2. Dużo bliżej zwycięstwa były "Zielone", które prowadziły już dwoma bramkami, ale dublet Niny Budzińskiej pozwolił zachować koniniankom status niepokonanych i pierwsze miejsce w tabeli. Do najlepszej dwójki zbliżył się UAM Poznań po rozgromieniu Polonii Środa Wielkopolska.

Także w Koninie rywalizowały młodziczki. W tej kategorii najlepsze były polonistki, które nie tylko nie przegrały, ale zdobyły niemal połowę ze wszystkich bramek w turnieju (21 z 43). Drugie miejsce dla Medyka, trzecie dla Warty i taka też jest kolejność w klasyfikacji generalnej rozgrywek.