fot. Warta Poznań U-15

Medyk i Warta zagrają w CLJ

Wiele drużyn kobiecych w Święto Niepodległości intensywnie pracowało na boisku. Grano na szczeblu makroregionalnym i wojewódzkim, a także w rozgrywkach juniorskich.

Tym razem najważniejsze wydarzenia miały miejsce w zmaganiach zawodniczek do lat 15. Najlepsze drużyny rozegrały ostatnie pojedynki ligowe tej jesieni. Medyk Konin i Warta Poznań wygrały swoje spotkania bez straty gola potwierdzając swoją dominację w rywalizacji. Oba zespoły wiosną będą reprezentować nasz region w Centralnej Lidze Juniorek U-15.

WOJEWÓDZKA LIGA JUNIOREK MŁODSZYCH U-15

Medyk Konin - Juna-Trans Stare Oborzyska 10:0
AZS UAM Poznań - Warta Poznań 0:4

 

Ligowe zaległości odrabiała w III lidze ekipa KA 4 resPect Krobia. Niespodziewanie niżej notowany zespół z Luzina sprawił KA 4 wiele problemów i wywiózł z Wielkopolski jeden punkt. Poniesiona strata w obecnej sytuacji w tabeli może okazać się w końcowym rozrachunku bardzo kosztowna.

Dwa mecze rozegrano w Red Box IV lidze kobiet. Derby Konina zgodnie z przewidywaniami zakończyły się pewną wygraną Górniczej. Zwycięstwem rundę jesienną zamknęły piłkarki Gromu Wolsztyn. Gol w 90. minucie Antoniny Szczepaniak pozwolił pokonać na wyjeździe drugi zespół Ostrovii. Tym samym Grom w trzech ostatnich spotkaniach dopisał na swoje konto 7 punktów, łącznie gromadząc ich jedenaście w pierwszej części sezonu 2020/21.

III LIGA KOBIET

KA 4 resPect Krobia - KTS-K GOSRiT Luzino 1:1

RED BOX IV LIGA KOBIET

AZS PWSZ Konin - UKS Górnicza Konin 0:3
Ostrovia 1909 II Ostrów Wlkp. - Grom Wolsztyn 1:2