fot. Medyk POLOmarket Konin - Śląsk Wrocław

Kobiecy weekend: Medyk za podium, Medyk na podium

Zakończył się sezon 2020/21 na szczeblu centralnym rozgrywek kobiecych. Miejsce na podium wywalczył Medyk, ale nie ten ekstraligowy, a drugi zespół występujący w drugiej lidze. Nadzieją na medal dla koninianek w tym sezonie pozostają juniorki.

Finisz pierwszej ekipy Medyka POLOmarket został wykonany z przytupem. Zespół Romana Jaszczaka pokonał Śląsk Wrocław 3:1 i zakończył zmagania ligowe na czwartym miejscu. Po raz pierwszy od 18 lat zatem na podium zabrakło zespołu z Konina, ale w klubie nikt tego za porażkę - i słusznie - nie uznaje. Kolejne dwie bramki do swojego dorobku dołożyła niezniszczalna Anna Gawrońska kończąc sezon - tak jak Medyk - jako czwarta w klasyfikacji strzelczyń z dorobkiem 13 goli.

Zwycięstwem sezon zakończyła też Polonia Środa Wielkopolska, która na własnym obiekcie pokonała Tarnovię Tarnów 2:1. Tym samym dla Polonii były to trzy punkty na wagę 8. miejsca w rozgrywkach. Za rok średzianki znów zagrają na zapleczu elity, ale z Tarnovią już się nie zmierzą, bo zespół ten wywalczył awans na najwyższy poziom.

Losy miejsca na podium ważyły się w ostatniej kolejce II ligi. W lepszej pozycji startowej była fenomenalna wiosną Ostrovia. Ostatni mecz statystyki jednak nieco popsuł, bo klub z południa regionu przegrał we Włocławku, co wykorzystał drugi zespół Medyka wygrywając z mistrzem grupy zachodniej, Skrą Częstochowa. Tym samym Medyk II zakończył ligę na miejscu trzecim, a tuż za nim uplasowała się Ostrovia, której na osłodę pozostał najlepszy bilans rundy wiosennej spośród wszystkich zespołów. Remisem rozgrywki zakończył z kolei GSS Grodzisk Wielkopolski.

EKSTRALIGA

Medyk POLOmarket Konin - Śląsk Wrocław 3:1
Michalopoulou (5'), Gawrońska (67', 81') - Krysman (90')

I LIGA KOBIET

Polonia Środa Wielkopolska - Tarnovia Tarnów 2:1
Ciesiółka (14'), Szukalska (52') - Białoszewska (57')

II LIGA KOBIET

GSS Grodzisk Wielkopolski - Unifreeze Górzno 0:0

WAP Włocławek - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp 4:1
Górecka (35'), Bukowska (39'), Witecka (44'), Frontczak (61') - Krawiec (6')

Skra Częstochowa - Medyk II POLOmarket Konin 2:3
Słaboń (9'), Cichoń (75') - Nowak (9'), Chudy (27'), Kopińska (86')


W trzeciej lidze trwa zła seria Juna-Trans Stare Oborzyska. Panie prowadzone przez Marcina Adamczaka poniosły drugą z rzędu wyjazdową porażkę. Tym razem przegrały w Lęborku i to już trzeci mecz bez wygranej dla człowego zespołu III ligi. Wygrało za to KA 4 resPect Krobia, co pozwala drużynie na umocowanie się na drugiej pozycji. Sztab szkoleniowy nie był jednak do końca zadowolony z przebiegu meczu. - Wynik cieszy, gratulowałem dziewczynom. Cieszyły też niektóre sytuacje, ale zawsze jest ta kropka nad "i", która powinna być bardziej wypielęgnowana. Ten mecz był szarpany. Raz cały zespół zaangażowany, a później kilka osób się wyłączyło i nie chciało do końca pracować. Myślę, że nie na tym to ma polegać. Ustaliliśmy, że mamy być zaangażowani od samego początku do końca spotkania. Musimy zmienić to podejście - zaznacza trener Filip Kolasa. W czwartek do Pakosławia, gdzie KA 4 rozgrywa swoje mecze, przyjedzie lider - Marcus Gdynia - i jeśli krobianki myślą jeszcze o nawiązaniu walki o pierwszą pozycję, muszą to spotkanie wygrać.

15 goli oglądali kibice śledzący zmagania w IV lidze kobiet. Co prawda w Wolsztynie gole nie padły, ale za to seryjnie strzelano na innych boiskach. W najważniejszym spotkaniu Górnicza uległa Warcie 2:3 i jej strata nad grupą pościgową zmalała. Goniącym przewodzi AZS UAM I Poznań, który po raz kolejny nie dał najmniejszych szans rywalkom, pokonując AZS PWSZ Konin 4:0. W czołówce pozostaje też Lipno Stęszew po zwycięstwie 5:1 nad Słupczanką.

III LIGA KOBIET

Lew Lębork MKS - Juna-Trans Stare Oborzyska 2:1
Pietrzykowska (10'), Klawikowska (77') - Szymankiewicz (53')

KA 4 resPect Krobia - UKS Victoria SP2 Sianów 3:1
Nowak (42'), Teofilewska (55'), Szymczak (64') - Grzelak (48')

RED BOX IV LIGA KOBIET

UKS Górnicza Konin - Warta Poznań 2:3
Al-Koubaisy (22', 65') - Hennig (47'), Greser (51'), Wierzbińska (66')

Lipno Stęszew - Słupczanka Słupca 5:1
Konieczna (14', 24', 62'), Szymankiewicz (54'), Guźniczak (83') - Piasecka (76')

AZS UAM I Poznań - AZS PWSZ Konin 4:0
Lechna (9', 26'), Przybył (16'), Nowaczyk (88')

Grom Wolsztyn - Ostrovia 1909 II Ostrów Wielkopolski 0:0


 

Na kolejkę przed końcem Medyk POLOmarket Konin zapewnił sobie zwycięstwo w grupie północnej Centralnej Ligi Juniorek U-17. Wprawdzie po raz drugi w sezonie zespół stracił punkty remisując z Ząbkovią Ząbki, ale jedno "oczko" wystarczyło do zagwarantowania sobie pierwszej pozycji. Przed medyczkami jeszcze starcie z drugą w tabeli Pragą Warszawa, ale nie będzie ono miało znaczenia dla układu tabeli. Oba zespoły zagrają w fazie medalowej, do której z drugiej grupy awansują prawdopodobnie UKS SMS Łódź i Górnik Łęczna. Na uwagę zasługuje fakt, że Medyk jest jedyną drużyną niepokonaną w tych rozgrywkach.

Ligowe zmagania zakończyły zawodniczki w Centralnej Lidze Juniorek U-15. Po zaciętym meczu Medyk POLOmarket pokonał outsajdera rozgrywek, Błękitnych Wejherowo 4:3. Pozwoliło to drużynie z Konina na zajęcie trzeciego miejsca w grupie, co jednak awansu do fazy play-off nie daje. Porażką 1:6 zakończył rywalizację AZS UAM plasując się na 6. miejscu w grupie A.

CENTRALNA LIGA JUNIOREK U-17, GRUPA PÓŁNOCNA

Medyk POLOmarket Konin - Ząbkovia Ząbki 4:4
Lizik (1', 36'), Drożyńska (48'), Jaśniak (67') - Kondruś (6', 17'), Kozarzewska (52'), Kodym (63')

CENTRALNA LIGA JUNIOREK U-15, GRUPA A

Medyk POLOmarket Konin - Błękitni Wejherowo 4:3
Budzińska (3', 38'), Krysińska (13'), Cieśla (77') - Kosyn (8'), Abe (23'), Cielecka (58')

AZS UAM Poznań - Olimpia Szczecin 1:6
Białożyt (60') - Rybińska (4', 55', 58'), Stolarek (14'), Stępińska (24'), Guzewicz (30')