fot. Medyk II Konin

Kobiecy weekend: Medyk zimuje na podium

To był udany weekend dla Medyka Konin. Swoje spotkania wygrały pierwszy zespół, jego zaplecze i juniorki, co tym ostatnim zapewniło pozycję lidera CLJ po rundzie jesiennej. Na trzecim miejscu zimę spędzą natomiast seniorki w Ekstralidze.

Od wyniku zaległego spotkania we Wrocławiu zależało na jakiej pozycji rundę jesienną zakończą podopieczne Romana Jaszczaka. Zwycięstwo mogło dać trzecie miejsce, ale w przypadku porażki koniniankom groziło nawet zakończenie jesieni dopiero na piątej pozycji. Na szczęście pesymistyczny scenariusz się nie sprawdził, bo Medyk rozegrał bardzo dobre zawody. Już po niespełna kwadransie przyjezdne prowadziły dwoma golami po trafieniach Gabrieli Grzywińskiej i Nikol Kaletki. Po przerwie trzeciego gola dołożyła Dominika Kopińska pieczętując wygraną, która przy remisie Górnika Łęczna w Łodzi, zagwarantowała trzecie miejsce w lidze.

Trzy punkty do Konina przywiózł również drugi zespół Medyka. Bezpośrednie zaplecze ekstraligowego zespołu kończyło rundę w Kołobrzegu, gdzie młode koninianki pewnie zwyciężyły 3:1. Tym samym w tabeli II ligi umocniły się na czwartej pozycji. Strata do liderek z Częstochowy wynosi pięć punktów, co pozwala wciąż myśleć o ewentualnym awansie. Warto przypomnieć, że w tej grupie rywalizują także inne wielkopolskie zespoły - Ostrovia 1909 jesień zakończyła na miejscu ósmym, a GSS Grodzisk Wielkopolski - na jedenastym.

EKSTRALIGA

Śląsk Wrocław - Medyk Konin 0:3

II LIGA KOBIET

AP Kotwica Kołobrzeg - Medyk II Konin 1:3

 

Na szczeblu makroregionalnym niestety nie było dobrych wiadomości. Bez punktów z arcyważnej wyprawy do Gdyni wrócił zespół Juny-Trans Stare Oborzyska. Zespół Marcina Adamczaka był bez szans w pojedynku z liderem i uległ Marcusowi aż 2:8. W ten sposób gdynianki zapewniły sobie pierwsze miejsce po rundzie jesiennej utrzymując za swoimi plecami zarówno Junę-Trans jak i KA 4 resPect Krobia, której mecz w Stargardzie został przełożony na kolejny weekend.

W Red Box IV lidze kobiet odrabiano zaległości z poprzedniego miesiąca. Trzy rozegrane mecze bardzo dużo wyjaśniły w klasyfikacji. Pozycję lidera utrzymała Górnicza Konin wygrywając w Poznaniu z Wartą. "Zielone" straciły przez to dystans do najlepszych i ciężko będzie im wiosną odrobić stratę. Podobnie rzecz ma się w przypadku drugiego zespołu AZS UAM Poznań. Ten poległ w Stęszewie i choć przez długi czas przewodził stawce, teraz musi się zadowolić trzecim miejscem z wyraźną stratą punktową. Komplet wyników dopełniło zwycięstwo "jedynki" UAM-u w Koninie z AZS PWSZ. Do rozegrania w Red Box IV lidze kobiet pozostał już tylko jeden zaległy pojedynek - za tydzień Lipno podejmie Górniczą i ten mecz zdecyduje o tym, który z tych zespołów zostanie mistrzem jesieni.

III LIGA KOBIET

Marcus Gdynia - Juna-Trans Stare Oborzyska 8:2

RED BOX IV LIGA KOBIET

Lipno Stęszew - AZS UAM II Poznań 6:1
Warta Poznań - Górnicza Konin 1:3
AZS PWSZ Konin - AZS UAM Poznań 0:1

 

Koniński tryplet dopełniły - a właściwie zaczęły, bo grały w sobotę - juniorki Medyka pokonując bez problemów LUKS Sportowa Czwórka Radom 4:1. Podopieczne Anny Gawrońskiej tylko raz straciły punkty jesienią remisując z Pragą Warszawa, w związku z czym w pełni zasłużenie prowadzą w grupie północnej Centralnej Ligi Juniorek i są na najlepszej drodze do rywalizacji o tytuł mistrzyń Polski w tej kategorii wiekowej.

Rundę zakończyły również juniorki młodsze. W ostatnim spotkaniu Polonia Środa Wielkopolska pokonała u siebie Juna-Trans Stare Oborzyska i pozostały przed przeciwniczkami w ligowej tabeli. Awans do zmagań centralnych już wcześniej zapewniły sobie Medyk Konin i Warta Poznań.

CENTRALNA LIGA JUNIOREK U-17 - gr. północna

Medyk Konin - LUKS Sportowa Czwórka Radom 4:1

WOJEWÓDZKA LIGA JUNIOREK MŁODSZYCH U-15

Polonia Środa Wlkp. - Juna-Trans Stare Oborzyska 6:1