Kobiecy weekend: Polonia najlepsza wśród młodziczek, Warta wśród orliczek

Przerwa na spotkania reprezentacyjne oznacza przerwę w rozgrywkach kobiecych szczebla krajowego. Dużo działu się za to w lokalnej rywalizacji.

Najsilniejszymi zmaganiami, w których rywalizowano podczas weekendu jest III liga. Zagrał tylko jeden z dwóch naszych reprezentantów - Juna-Trans Stare Oborzyska bez problemów pokonały w wyjazdowym spotkanie Błękitnych Stargard 5:0.

Ciekawe rzeczy działy się w Red Box IV lidze kobiet. Na poznańskim Morasku punkt wywalczyła Słupczanka Słupca skutecznie stawiając opór liderowi rozgrywek. Ligowy nowicjusz do przerwy sensacyjnie prowadził dwoma golami, ale w drugiej części gry "dwójka" UAM-u zdołała doprowadzić do wyrównania. Patrząc po przebiegu spotkania, akademiczki mogą więc być zadowolone, że udało się dopisać punkt do dorobku, choć przed meczem na pewno liczyły na więcej.

Do podziału punktów doszło też w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu tej serii. W starciu Lipna Stęszew z Wartą Poznań padł wynik 1:1. Nie było zaskoczenia w Koninie, gdzie Górnicza ograła rezerwy Ostrovii 3:0. Za niespodziankę uznać można za to zwycięstwo drugiej konińskiej drużyn. PWSZ odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie wygrywając w Wolsztynie.

Grom Wolsztyn - AZS PWSZ Konin 0:1

Mecz na szczycie odbył się w Centralnej Lidze Juniorek. Wielkich emocji w Koninie jednak nie było, bo Medyk bezbramkowo zremisował z Pragą Warszawa. Tym samym w tabeli status quo - wciąż koninianki utrzymują pozycję lidera mimo pierwszej straty punktowej w tym sezonie.

Do rywalizacji przystąpiły także juniorki U-17 w rozgrywkach szczebla wojewódzkiego. Zgłoszone zostały tylko dwa poznańskie zespoły - Warta oraz UAM. Rozegrają one dwa dwumecze jesienią i wiosną o prawo gry w barażach o awans do CLJ. Pierwsza odsłona tej rywalizacji - jak zwykle zresztą w przypadku spotkań pomiędzy tymi klubami - przysporzyła wielu emocji i zakończyła się remisem 2:2.

Rywalizację w rozgrywkach wojewódzkich zakończyły młodziczki. W ostatnim turnieju rozegranym w Środzie Wielkopolskiej do rywalizacji przystąpiły tylko trzy zespoły - Warta, Medyk oraz gospodynie z Polonii. Sytuacja ta oczywiście ma związek z zagrożeniem epidemicznym. Mimo okrojonego składu turniej miał niezwykle duże znaczenie, bo decydował o tym, kto wiosną będzie brał udział w zmaganiach mistrzowskich na szczeblu krajowym. Ostatecznie z tej rywalizacji wypadł po dwóch porażkach Medyk Konin. Najlepsza jesienią okazała się Polonia Środa Wielkopolska, a druga Warta Poznań i to te dwie ekipy będą nas reprezentować na arenie ogólnopolskiej.

Zmagania zakończyły się także w rywalizacji orliczek U-11. Podobnie jak w starszej kategorii, liczne kwarantanny sprawiły, że udział wzięły trzy zespoły. Wyniki nie miały już jednak znaczenia w końcowej klasyfikacji. Jesienna rywalizacja zakończyła się triumfem Warty Poznań, która wyprzedziła nieobecne orliczki Juny-Trans Stare Oborzyska. Trzecie miejsce przypadło średzkiej Polonii.