Kobiecy weekend: Szlagier dla KA 4

Medyk Konin traci dystans do czołówki w Ekstralidze, z kolei w III lidze nie ma już niepokonanych drużyn po tym jak KA 4 resPect ograło u siebie Juna-Trans Stare Oborzyska. To najważniejsze informacje z weekendu w piłce kobiecej.

Już 10 punktów straty do lidera mają zawodniczki Medyka Konin. Wicemistrzynie Polski w szlagierowym spotkaniu 9. kolejki uległy na wyjeździe SMS-owi Łódź 2:3. Podopieczne Romana Jaszczaka ambitnie goniły wynik w końcowym etapie spotkania, ale udało się tylko zniwelować rozmiary porażki. Tym samym rywalki odskoczyły w tabeli na siedem punktów, a przed nimi jest jeszcze bezbłędny zespół Czarnych Sosnowiec. Medyk póki co plasuje się na trzecim miejscu. Przed zawodniczkami teraz dwutygodniowa przerwa na mecze reprezentacji. Po nich rozegrane zostaną ostatnie dwie kolejki pierwszej rundy. Medyk zmierzy się w nich z AZS UJ Kraków oraz Śląskiem Wrocław. Te pojedynki dadzą odpowiedź czy zespół z Konina zakończy rok na pudle czy też w środku stawki.

Przełamały się w końcu piłkarki Polonii Środa Wielkopolska odnosząc zwycięstwo 2:1 z Trójką Staszówka/Jelna. Szybko zdobyty gol przez Dominikę Hyży pozwolił kontrolować sytuację na boisku. W drugiej połowie wynik podwyższyła Katarzyna Ciesiółka i było już bardzo blisko zdobyczy punktowej. Przyjezdne wprawdzie na kwadrans przed końcem zdołały złapać kontakt, ale na tym się skończyło. Tym samym Polonia odskoczyła od najsłabszych drużyn. Za tydzień zespół rozegra niezwykle ważne spotkanie w Warszawie. Jeśli uda się pokonać stołeczną Pragę, możliwe będzie doszusowanie do rywali ze środka stawki.

W II lidze swój drugi punkt w sezonie wywalczył GSS Grodzisk Wielkopolski. Trudno jednak o większą radość po remisie 3:3 z Bielawianką Bielawa, bo gospodynie trzykrotnie wychodziły na prowadzenie, a straciły je na dwie minuty przed końcem. Jeszcze gorsze nastroje w weekend towarzyszły Ostrovii, która prowadziła dwoma bramkami w Częstochowie, ale w ostatnich 20 minutach przebyła drogę z nieba do piekła kończąc mecz z rezultatem 2:3. Tu również decydującego gola przeciwniczki zdobyły w 88. minucie. Nie doszło natomiast do skutku spotkanie drugiego zespołu Medyka z Kotwicą Kołobrzeg. Powodem skierowanie wielkopolskiej drużyny na kwarantannę po wykryciu zakażeń w szkole, do której uczęszczają młode "Medyczki".

Na trzecioligowych boiskach nadszedł czas na wielkopolskie derby. W Pakosławiu KA 4 resPect okazało się zdecydowanie lepsze od Juna-Trans Stare Oborzyska. Wynik 4:0 dobitnie oddaje różnicę, jaka tego dnia zaistniała pomiędzy zespołami. W efekcie KA 4 awansowało na pozycję lidera, a ekipa ze Starych Oborzysk spadła na miejsce trzecie. Pomiędzy wielkopolskimi zespołami Marcus Gdynia, ale ten układ sił z pewnością będzie się jeszcze zmieniał w tym roku.

KA 4 resPect Krobia - Juna-Trans Stare Oborzyska 4:0

W wojewódzkiej Red Box IV lidze kobiet układ sił bez zmian. Wszystko dlatego, że rozegrano tylko jedno spotkanie, w któym pierwsza drużyna UAM-u pokonała wysoko drugi zespół Ostrovii. Rezultat 7:2 to jak dotąd najwyższy odnotowany wynik w tym sezonie.

AZS UAM I Poznań - Ostrovia 1909 II Ostrów Wlkp. 7:2

Również tylko jeden mecz rozegrano w rywalizacji juniorek młodszych. Punktami podzieliły się Juna-Trans Stare Oborzyska i Polonia Środa Wielkopolska. Tym samym obie ekipy "ruszyły z zera" i mają już na koncie po jednym "oczku". Ponadto grały również Orliczki, które spotkały się na turnieju w Lipnie. Rozegrano 10 spotkań, padło w nich 41 bramek. Najlepsze okazały się młode piłkarki poznańskiej Warty, które wygrały wszystkie swoje pojedynki i wyraźnie prowadzą w ligowej klasyfikacji.