fot. Warta Poznań z awansem do CLJ U-17 / Michał Kościelak

Kobiecy weekend: Warta zagra w CLJ

Zakończył się sezon 2020/21 w piłce kobiecej dla wielkopolskich klubów. W ostatnich dniach rozegrano tylko trzy spotkania. Sukces odniosła poznańska Warta pieczętując w znakomitym stylu awans do Centralnej Ligi Juniorek U-17.

"Zielone" podchodziły do rewanżowego barażu z Marcusem Gdynia w pełni skoncentrowane, choć pojedynek miał być formalnością. Po zwycięstwie 10:1 w pierwszym meczu trudno było się spodziewać jakiegoś zwrotu akcji. Warcianki potwierdziły swoją wyższość jednak w najlepszy z możliwych sposobów po raz drugi aplikując rywalkom dwucyfrową liczbę goli. Tym samym w przyszłym sezonie zobaczymy na szczeblu centralnym wśród juniorek dwie wielkopolskie ekipy - Wartę i Medyka, który jak warto przypomnieć, sezon zakończył z brązowym medalem.

BARAŻE O PRAWO GRY W CENTRALNEJ LIDZE JUNIOREK U-17

BPAP Marcus Gdynia - Warta Poznań 3:11
Wendt (10'), Kowalska (17', 71') - Hennig (7', 16', 55'), Kościelak (25', 82'), Wierzbińska (36', 46', 87'), Greser (66'), Pawlak (76'), Czajkowska (81')


 

Jako ostatnie wśród seniorek kończyły rozgrywki zespoły w III lidze. W korespondencyjnym pojedynku drugą pozycję utrzymały zawodniczki KA 4 resPect Krobia. Podopieczne Filipa Kolasy bez problemów pokonały na wyjeździe zespól Victorii Niemcz Osiecko srzelając aż sześć goli. Jedną bramkę mniej zdobyły w swoiim meczu piłkarki Juna-Trans Stare Oborzyska. Im także przyszło rywalizować na wyjeździe, w Białych Błotach. Wygrana nie pozwoliła jednak wyprzedzić KA 4 resPect i Juna-Trans w ten sposób sezon zakończyła na trzecim miejscu.

Tu również warto przypomnieć, że wielkopolski stan posiadania ulegnie zwiększeniu w nowym sezonie do KA 4 resPect i Juny-Trans dołączy mistrz Red Box IV ligi kobiet, AZS UAM Poznań.

III LIGA KOBIET

Spójnia Białe Błota - Juna-Trans Stare Oborzyska 0:3
Warchlewska (34'), Nowak (72') - Wlekła (10', 85'), Adamska (25'), Ostant (35', 88')

Victoria Niemcz Osielsko - KA 4 resPect Krobia 1:6
Wilczyńska (36') - Sierpowska (5'), Nowak (6'), Kołodziejczak (10'), Bańkowiak (46', 83'), Grońska (90+1')