Konferencja dla trenerów piłki kobiecej

30 października w Warszawie po raz dziesiąty Polski Związek Piłki Nożnej i Keepers Foundation organizuję konferencję dla trenerów piłki kobiecej. Tematem przewodnim będzie przygotowanie fizyczne.


Podczas konferencji w bezpośrednim i bliskim kontakcie z prelegentami uczestnicy mają możliwość rozmowy, zadawania pytań i testowania wszelkich rozwiązań i zastosowań treningowych. Wiedzą dzielić się będą między innymi szkoleniowcy zagraniczni:
- Joao Garcia - trener bramkarek w reprezentacjach Portugalii seniorskiej oraz U-19, U-17 i U-15;
- Nick Pearce - szkoleniowiec Crewe Alexandra Ladies, współpracujący również z Manchester United Foundation;
- Luca Bortoli - trener kobiecego Sassuolo Calcio.

Kurskonferencja odbędzie się na obiektach Centrum Futbolu Warszawianka (Merliniego 2) w godzinach 8:00 - 18:00. Koszt uczestnictwa w konferencji to 80 zł. Zysk tradycyjnie przeznaczony zostanie na pomoc osobom potrzebującym ze środowiska kobiecej piłki. Tym razem wsparcie zostanie skierowane do Joanny Węcławek, reprezentantki Polski do lat 17, która doznała zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie.

Organizatorzy zapraszają przede wszystkim szkoleniowców związanych z piłką kobiecą, są też jednak otwarci także na przedstawicieli męskiego futbolu. Certyfikaty potwierdzające udział w konferencji są honorowane przez PZPN oraz Wielkopolski ZPN przy przedłużaniu licencji trenerskich. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem karina@keepersfoundation i telefonicznie u Marka Dragosza - 508 695 873. Pod powyższymi namiarami można również uzyskać szczegółowe informacje.