fot. Przygotowanie do treningu

Konkurs na trenera kadry selekcyjnej dziewcząt

Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego zaprasza wszystkich trenerów do udziału w konkursie na trenera kadry selekcyjnej dziewcząt. Termin zgłoszeń upływa 25 lipca.

Głównym celem reprezentacji selekcyjnej jest - zgodnie z nazwą - obserwacja i selekcja najbardziej utalentowanych zawodniczek, które mają w kolejnych latach tworzyć kadrę do lat 15 rywalizującą w rozgrywkach ogólnopolskich kadr wojewódzkich. W sezonie 2021/22 głównymi rocznikami, z którymi przyjdzie pracować nowemu trenerowi, będą dziewczynki urodzone w latach 2008-2009.

Kandydacie na trenera kadry muszą legitymować się licencją co najmniej UEFA B oraz udokumentowanym doświadczeniem w pracy z zespołami młodzieżowymi. Ponadto wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii B, wskazane jest też wykazywanie się odpowiednią dyspozycyjnością, sumiennością oraz zaangażowaniem w powierzone zadania. Do tych należeć będzie m.in. realizacja ustalonego planu szkoleniowego podczas konsultacji, zgrupowań czy gier kontrolnych. Zainteresowani pracą trenerzy muszą zatem być gotowi do kilkudniowych wyjazdów z podopiecznymi. Kolejne zgrupowanie kadry selekcyjnej, w którym musi wziąć udział nowy selekcjoner, zaplanowane jest na dni 16-19 sierpnia.

Aplikacje zawierające CV przesyłać należy mailowo do Trenera-Koordynatora Wielkopolskiego ZPN, Marcina Drajera na adres marcin.drajer@pzpn.pl. Wiadomość należy zatytułować „Zgłoszenie na Trenerkę/Trenera kadry dziewcząt U-14”. Termin nadsyłania zgłoszeń wyznaczono na 25 lipca. Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego skontaktuje się z wybranymi kandydatami do końca miesiąca.