Medyk awansował do 1/16 Ligi Mistrzyń

Po raz czwarty z rzędu Medyk Konin awansował do grona 32 najlepszych klubów kobiecej piłki w Europie. Podopieczne Romana Jaszczaka tym razem musiały się sporo natrudzić, by wywalczyć awans, ale po zwycięstwie 2:1 z fińskim Pallokerho-35 wygrał turniej kwalifik​acyjny w Belfaście.

Mistrzynie Polski w Irlandii Północnej rywalizowały z gospodyniami, Finkami i irlandzkim zespołem Shelbourne. Od meczu z ostatnią z tych drużyn koninianki zaczęły turniej. Inauguracyjne spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, co było pewnym zaskoczeniem ze względu na fakt, że Medyk był zdecydowanym faworytem turnieju. Zawodniczki prowadzone przez Romana Jaszczaka miały jedną znakomitą sytuację, by wyjść zwycięsko z pojedynku z Irlandkami, lecz w końcowych minutach meczu Krystyna Sikora nie wykorzystała rzutu karnego.

Skuteczniejsze Medyczki były w drugim spotkaniu, z najsłabszym w grupie miejscowym zespołem Linfield Ladies FC. Dzięki trafieniom Pauliny Dudek, Casidee Lynch, Anna Gawrońskiej i Brittany Kindzierski mistrzynie Polski wygrały 4:1, a dzięki remisowi w drugim spotkaniu grupy, wyszły na prowadzenie rywalizacji. Korzystny rezultat z irlandzko-fińskiego pojedynku sprawił, że Polkom do awansu wystarczał bramkowy remis w ostatnim starciu grupowym.

Mecz z PK-35 znakomicie ułożył się dla zespołu Romana Jaszczaka. Już w 4. minucie Patrycja Balcerzak otworzyła wynik. Koninianki przeważały, ale pod koniec pierwszej części straciły gola i na tablicy wyników widniał remis. Taki stan oznaczał, że o losach awansu mogła decydować jedna bramka. Wynik był korzystny dla Medyka, ale mistrzynie Finlandii wciąż miały szansę na odwrócenie sytuacji. Drugiego gola zdobył jednak nasz zespół. W 77. minucie Natalia Pakulska ponownie dała Medykowi prowadzenie i jak się później okazało, zapewniła w ten sposób zwycięstwo swojej drużynie.

Medyk do 1/16 finału Ligi Mistrzyń awansował po raz czwarty z rzędu. W poprzednich latach zespół odpadał na tym szczeblu najpierw z Glasgow City, następnie z utytułowanym Olympique Lyon, a przed rokiem z włoską Brescią. Teraz jako nierozstawiony ponownie może wpaść na wszystkie trzy zespoły, ale też i na inne marki futbolu, choćby Barcelonę, Bayern Monachium czy Manchester City. Losowanie 1/16 finału odbędzie się w piątek o godzinie 13:30. Mecze 1/16 finału odbędą się 4/5 i 11/12 października.