Medyk Konin mistrzem w kat. młodziczek

Medyk Konin zwyciężył w wojewódzkich rozgrywkach Ligi Młodziczek. W decydującym meczu ​zespół pokonał 2:0 Lech Poznań Football Academy. Na najniższym stopniu podium stanęła Polonia Środa Wielkopolska.


​Rozgrywki młodziczek prowadzone były na zasadzie turniejów ligowych. Drużyny spotkały się na czterech turniejach w Poznaniu rozgrywając wówczas kolejne serie gier. Łącznie w sezonie uczestniczyło osiem zespołów, na ostatnie rozgrywki dotarło siedem z nich. W walce o końcową wygraną liczyły się od dłuższego czasu dwie ekipy - Medyk Konin i Lech Poznań Football Academy. Przed turniejem przewagę dwóch punktów miał Medyk. Kolejne spotkania oba zespoły kończyły zwycięsko, wobec czego o tytule mistrzowskim decydowało bezpośrednie starcie w ostatniej kolejce. Koniniankom wystarczał remis, ale nie ograniczyły się do minimum. Zwyciężyły 2:0, czym potwierdziły swoją supremację.

Zarówno Medyk jak i Lech Poznań Football Academy będą reprezentować Wielkopolskę na szczeblu makroregionalnym. Medyk rywalizować będzie w Sianowie z UKS Victoria SP2, Olimpico Malbork i Stilonem Gorzów Wielkopolski. LPFA z kolei grać będzie w Gdańsku z Akademią Piłkarską LG, Olimpią Szczecin oraz MUKS PS Kostrzyn nad Odrą. Zawody zaplanowane są wstępnie na 18 kwietnia.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA LIGI MŁODZICZEK
  1. Medyk Konin
  2. Lech Poznań Football Academy
  3. Polonia Środa Wielkopolska
  4. KA4 resPect Krobia
  5. Juna-Trans Stare Oborzyska
  6. GSS Grodzisk Wielkopolski
  7. Delfin Ślesin
  8. Orlik Poznań