Medyk w formie przed Ligą Mistrzyń

 

Trzecie zwycięstwo bez straty gola zanotowała drużyna Medyka Konin w Ekstralidze Kobiet. Wygraną 7:0 w Żywcu z Mitechem podopieczne Romana Jaszczaka pokazały, że przygotowały bardzo dobrą dyspozycję na zbliżający się turniej fazy grupowej Ligi Mistrzyń w Irlandii Północnej.


W Koninie pomiędzy sezonami doszło do sporych roszad kadrowych, wobec czego pojawiły się głosy w środowisku, że po czterech mistrzostwach Medyka dojdzie do zmiany warty i tym razem tytuł nie powędruje do Wielkopolski. Medyczki od początku sezonu pokazują jednak, że głoszone teorie były mocno na wyrost. Po zwycięstwie 6:0 i 2:0 zespół odnotował kolejną efektowną wygraną. W rozegranym awansem spotkaniu 3. kolejki Medyk wygrał w Żywcu z tamtejszym Mitechem aż 7:0. Hattricka ustrzeliła Nikol Kaletka, a po jednym golu dołożyły Krystyna Sikora, Maria Ficzay, Liliana Kostowa, Patrycja Balcerzak.

Zespół Romana Jaszczaka swój mecz trzeciej kolejki rozegrał wcześniej niż pozostałe zespoły ze względu na udział w turnieju Ligi Mistrzyń. W dniach 22-28 sierpnia Medyk będzie rywalizował z gospodyniami z Linfield Ladies FC, irlandzkim Shelbourne LFC i fińskim Pallokerho-35. Polki będą zdecydowanym faworytem rywalizacji. Zwycięzca awansuje do 1/16 finału.

PONIŻEJ SKRÓT SPOTKANIA MITECH - MEDYK