Medyk znów z francuską potęgą

Nie miał szczęścia Medyk Konin w losowaniu 1/16 finału Ligi Mistrzyń. Najlepszy polski zespół po raz drugi w ciągu trzech lat trafił na Olympique Lyon. Francuski zespół w dwóch ostatnich latach wygrywał rozgrywki i w tym sezonie chce zostać pierwszym klubem, który sięgnie po tytuł po raz trzeci z rzędu.


​Trudno spodziewać się, by tym razem podopiecznym Romana Jaszczaka udało się nawiązać walkę z zespołem, który - przynajmniej na papierze - znajduje się zdecydowanie poza zasięgiem. Pechowe losowania oznacza, że kibice będą mieli okazję obejrzeć w Koninie plejadę gwiazd futbolu kobiecego - uznawaną za ikonę amerykańskiej piłki Alex Morgan (120 meczów i 73 gole w repr. USA), kapitan reprezentacji Niemiec Dzsenifer Marozsan (69/30 A) i niezliczoną grupę reprezentantek Francji z kapitan Wendie Renard (85/18 A), bramkarką Sarą Bouhaddi (115 A), Camille Abily (173/33 A) i Eugenie Le Sommer (131/58 A). Warto dodać też, że zawodniczką Lyonu jest Norweżka Ada Hegerberg (60/37 A), która prywatnie jest życiową partnerką Tomasa Rogne - obrońcy, który od 1 stycznia będzie zawodnikiem Lecha Poznań.

Medyk do 1/16 finału Ligi Mistrzyń awansował po raz czwarty z rzędu. W turnieju eliminacyjnym w Belfaście był lepszy od gospodyń, mistrzyń Irlandii i Finlandii. Mecze z Olympique Lyon zaplanowane zostały na 4/5 oraz 11/12 października. Dokładne terminy powinny zostać podane w najbliższym czasie.