Najlepsze polskie piłkarki na turnieju w Poznaniu

W niedzielę na poznańskim Morasku przez cały dzień rywalizować będą panie. Turniej "Poznańskiej Ligi Orliczek" uświetnią swoją obecnością najlepsze polskie piłkarki - Ewa Pajor, Agata Tarczyńska oraz Ewelina Kamczyk.

​ które interesują się żeńską piłką, ambasadorek turnieju "W drodze do Ligi Mistrzyń" nie trzeba przedstawiać. Ewa Pajor to obok Katarzyny Kiedrzynek najbardziej rozpoznawalna i najlepsza polska zawodniczka. 21-latka jesienią wywalczyła sobie na dobre miejsce w podstawowym składzie zespołu mistrzyń NIemiec, VfL Wolfsburg. Tarczyńska to jej klubowa koleżanka, z kolei Ewelina Kamczyk wciąż biega po polskich boiskach. Grając w barwach Górnika Łęczna jesienią była najskuteczniejszą zawodniczką Ekstraligi. Zdobyła 24 gole - dwa razy więcej niż kolejna w klasyfikacji Patrycja Balcerzak z Medyka. Cała trójka reprezentantek Polski w niedzielę pojawi się w hali UAM na Morasku, gdzie rywalizację w 2018 roku rozpoczną Orliczki. Młode zawodniczki zmierzą się w halowym turnieju inaugurującym kolejny rok Poznańskiej Ligi Orliczek. 12 zespołów podzielonych zostanie na trzy grupy, w których będą rywalizować każdy z każdym, a najlepszy zespoły przejdą do fazy finałowej i powalczą o zwycięstwo.

Oczywiście sam turniej nie może obejść się bez nagród, które otrzymają wszystkie uczestniczki. Ponadto przewidziane są wyróżnienia indywidualne dla najlepszej zawodniczki z pola, bramkarki, strzelczyni oraz MVP turnieju. Atrakcje czekają jednak wszystkich, którzy zdecydują si w niedzielę zjawić w hali przy ulicy Zagajnikowej. Każdy obecny na turnieju będzie miał okazję zrobić sobie zdjęcia i porozmawiać z gwiazdami polskiej piłki kobiecej. Po rywalizacji młodzieżowej przyjdzie zaś czas, by obserwować derbowe starcie Ekstraligi Futsalu Kobiet, w którym AZS UAM Poznań podejmie Kotwicę Kórnik. Początek turnieju o godzinie 10, start meczu ligowego o 17. Zapraszamy!