fot. Juna-Trans Stare Oborzyska

Nasze kluby: Juna-Trans Stare Oborzyska

W cyklu "nasze kluby" przedstawiliśmy już większość klubów z drużynami seniorskimi, wciąż jednak kilka czeka na swoją kolej. Dziś drugi z trzecioligowców - Juna-Trans Stare Oborzyska.

Ludowy Zespół Sportowy „JunaTrans” działa nieprzerwanie od 1965 roku i obecnie uznawany jest za najdynamiczniej rozwijający się klub piłkarski w gminie Kościan uwzględniając wszystkie podmioty prowadzące szkolenie bez podziału na płeć czy kategorie wiekowe. Niewątpliwie duży wpływ na to ma poparcie wielu osób w społeczności lokalnej i świetna współpraca z wieloma instytucjami.

Kobieca piłka w Starych Oborzyskach narodziła się całkiem niedawno, bo zaledwie cztery lata temu. Od początku jednak idea ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zawodniczek, z któych większość gra w piłkę do dziś. Co ciekawe, okazało się, że i poziom sportowy jest co najmniej przyzwoity. W trakcie przygotowań do debiutanckiego sezonu zespół odnosił liczne zwycięstwa, a pierwszy oficjalny mecz ligowy skończył się wygraną... 13:0. Poprzeczka od razu zawisła bardzo wysoko, a środowisko dostało sygnał, że pojawił się kolejny silny punkt na mapie wielkopolskiej piłki kobiecej. Juna-Trans oprócz fenomenalnego startu może pochwalić się jeszcze jednym wyjątkowym osiągnięciem - od początku istnienia seniorki na swoim terenie jeszcze nie przegrały!

Juna-Trans równolegle z zespołem seniorskim utworzył drużyny młodzieżowe. Jako pierwszy powstał zespół juniorek, stanowiący bezpośrednie zaplecze dla pierwszej drużyny. Od dwóch lat funkcjonuje również ekipa Orliczek, a od kilku miesięcy także najmłodsza grupa Żaczek. W sumie w barwach Ludowego Zespołu Sportowego trenuje około 100 piłkarek, które mają szansę nie tylko na piłkarską przygodę, ale i poznawanie nowych miejsc za sprawą obozów sportowych organizowanych przez klub m.in. w Darłówku, Nowej Rudzie, Pobierowie, Rewalu i cyklicznie także w Hiszpanii.

Klub z Oborzysk łączy też kilka rzeczy z ostatnio opisywanym GSS Grodzisk Wielkopolski. Po pierwsze, w obu klubach występują zawodniczki, które skutecznie łączą grę na trawie z futsalem (w LZS to przede wszystkim Laura Czudzińska, ale też i Małgorzata Ładniak). Po drugie, klub jest organizatorem Juna Cup, turnieju o sporej historii i bardzo wysokiej renomie. Co roku w serii imprez uczestniczy łącznie kilkaset zawodniczek i zawodników. W końcu, tak jak i w Grodzisku tak w Starych Oborzyskach wielkim oparciem dla klubu jest lokalny samorząd w postaci gminy Kościan i Starostwa Powiatowego w Kościanie. 

LZS JUNA-TRANS STARE OBORZYSKA

ul. Torowa 3
64-000 Kościan
@: junatrans.stareoborzyska@wielkopolskizpn.pl

Rok powstania sekcji kobiecej: 2017

Władze:
Bartłomiej Nowicki - prezes
Marcin Adamczak - wiceprezes
Sylwia Ruta - sekretarz
Zdzisław Gidaszewski - członek zarządu
Marcin Klabiński - członek zarządu
Adam Łuczak - członek zarządu
Robert Mania - członek zarządu
Krzysztof Safranek - członek zarządu

Zespoły:
Seniorki (III liga, grupa 1) - trener Marcin Adamczak
Juniorki młodsze U-15 - trener Krzysztof Szafranek
Orliczki U-11 - trener Maciej Sołtysiak
Żaczki U-9 - trener Wojciech Lajszner