fot. Lipno Stęszew

Nasze kluby: Lipno Stęszew

Lipno Stęszew to kolejny z wiekowych klubów regionu, w którym coraz jaśniejszymi zgłoskami zapisuje się rozdział poświęcony piłce kobiecej.

W tym roku społeczność klubu obchodzi jubileusz 95-lecia istnienia. Od sześciu w historii Lipna jest też miejsce dla futbolu w damskim wydaniu. Jak w większości zespołów kobiecych, inicjatywa należała do samych zawodniczek. Rosnąca popularność piłki nożnej w w wykonaniu pań całym kraju sprawiła, że także dziewczęta ze Stęszewa zapragnęły spróbować swoich sił w rywalizacji. Początkowo drużyna rywalizowała tylko w gminnych turniejach aż w końcu jesienią 2016 roku zespół pod wodzą Dagmary Zawadzkiej wystartował w rozgrywkach III ligi kobiet.

Szybko okazało się, że poziom prezentowany przez piłkarek ze Stęszewa jest bardzo wysoki. W efekcie już pierwszy sezon zakończył się awansem! Lipno wygrało swoją grupę, a następnie w barażach pokonało Medyka IV Konin, czym zapewniło sobie awans do II ligi. Był to jak do tej pory największy sukces zawodniczek. Drużyna utrzymywała się na szczeblu makroregionalnym przez kolejne dwa sezony. Sprawdziło się niestety stare piłkarskie porzekadło, że to wcale nie pierwsza kampania w roli beniaminka, a właśnie drugi rok po awansie jest dla klubów najtrudniejszy. Słabsze występy spowodowały powrót na szczebel wojewódzki, ale myśli o grze na wyższym poziomie nie porzucono. Obecnie po reorganizacji zawodniczki Lipna w Red Box IV lidze. Pod wodzą nowej trener Hanny Sokół-Olszańskiej zajmują po rundzie jesiennej drugie miejsce w ligowej tabeli i z nadziejami na awans czekają na rozpoczęcie rundy wiosennej. 

Poza seniorkami w klubie prowadzone są również dziewczęce zespoły młodzieżowe, które póki co nie występują jednak w rozgrywkach związkowych. Najmłodsze zawodniczki od kilku sezonów rywalizują w Poznańskiej Lidze Orliczek, natomiast młodziczki konkurują z chłopcami w ramach ligi Red Box.

Lipno to kolejny z klubów, który nie ogranicza się tylko do piłki i to wcale nie z jej powodu jest o nim najgłośniej. Bardzo prężnie działa bowiem sekcja hokeja na trawie. Ponadto w Stęszewie aktywnie działa się również na rzecz tych, którzy swoje kariery już pokończyli. Zarówno byli hokeiści jak i piłkarze często przywdziewają barwy klubowe uczestnicząc w rozgrywkach ligowych oraz turniejowych skierowanych do oldbojów.

 

KLUB SPORTOWY LIPNO STĘSZEW

ul. Trzebawska 15
62-060 Stęszew
@: lipno.steszew@wielkopolskizpn.pl

Rok powstania sekcji kobiecej: 2015

Stadion: ul. Trzebawska 15

Władze:
Marian Płóciniczak - prezes
Przemysław Derda - wiceprezes ds. hokeja na trawie
Kinga Wojtyś - wiceprezes ds. organizacji i komunikacji
Robert Idowiak - sekretarz
Waldemar Jankowski - skarbnik
Rafał Snela - członek zarządu
Grzegorz Trenda - członek zarządu
Radosław Wróbel - członek zarządu

Zespoły:
Seniorki (I liga) - trenerka Hanna Sokół-Olszańska
Młodziczki - trenerka Kinga Wojtyś
Orliczka - trenerki Katarzyna Matuszak i Kinga Wojtyś

Sponsorzy / partnerzy sekcji kobiecej:
Urząd Gminy Stęszew
Biuro rachunkowe "Karpisiak"
Immergas
Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „Jumax” Maciej Jóźwiak