Nina Patalon krajowym koordynatorem piłki kobiecej

Działająca w strukturach piłki kobiecej Wielkopolskiego ZPN Nina Patalon została Koordynatorem Szkolenia Piłki Nożnej Kobiet w PZPN.

Do tej pory Nina Patalon bardzo aktywnie działała w naszym regionie. W ramach Wydziału Piłkarstwa Kobiecego odpowiadała za sprawy organizacyjne przy kadrze Wielkopolski U-14 oraz rozgrywkach młodzieżowych. Swoje zadania łączyła z byciem selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 17 i edukacją trenerską, bowiem jako pierwsza kobieta w kraju, została zakwalifikowana na kurs UEFA Pro. 

W nowym roku trenerka swoją pracą obejmie nie tylko Wielkopolskę, ale cały kraj. Z dniem 15 stycznia została bowiem Koordynatorem Szkolenia Piłki Nożnej Kobiet w Polskim Związku Piłki Nożnej. Do zadań Niny Patalon będzie analiza problemów i koordynacja rozwoju piłki kobiecej w całym kraju, przy współpracy z klubami i wszystkimi wojewódzkimi związkami piłkarskimi. Oprócz tego wciąż będzie prowadzić kadrę U-17 i własną edukację w ramach programu mentorskiego FIFA, do którego została zakwalifikowana. Dotychczasowe zadania trenerki w Wielkopolsce zostaną podzielone pomiędzy innych członków Wydziału Piłkarstwa Kobiecego i wspierających ich pracowników Biura Związku.

Cieszymy się, że duża wiedza i poświęcenie pracy jakie prezentuje Nina Patalon, zostało dostrzeżone w centrali. W Wielkopolsce udowodniła, że potrafi świetnie współpracować i aktywizować ośrodki do inwestowania również w piłkę kobiecą. Gratuluję i jestem przekonany, że przyniesie to korzyści dla krajowej piłki w wykonaniu pań - powiedział Prezes Wielkopolskiego ZPN, Paweł Wojtala. Nina Patalon należy do szerokiej grupy trenerów wywodzących się z Wielkopolski, odpowiedzialnych obecnie za szkolenie centralne. Przy kadrach narodowych pracują również m.in. Marcin Dorna, Przemysław Małecki, Marcin Kardela, Marcin Salamon czy Wojciech Tomaszewski.