fot. Nominowane w Plebiscycie na Piłkarkę Roku 2019

Plebiscyt: Piłkarka Roku 2019

Po zawodnikach czas na zawodniczki. Zapraszamy do głosowania na nominowane osoby w kategorii Piłkarka Roku 2019. Głosy można oddawać do 9 lutego.

NATALIA CHUDZIK (KKPK Medyk Konin) - sms o treści WZPN2.1

Niezastąpiona postać w Medyku Konin i reprezentacji Polski, nieustępliwa w walce w defensywie, w ataku zaś znakomita egzekutorka stałych fragmentów gry. Miniony rok był dla niej pełen wyróżnień. Poprowadziła Medyka do zdobycia Pucharu Polski zostając najlepszą zawodniczką meczu finałówego, trafiła też do jedenastki reprezentacji kobiet na stulecie PZPN. Wyróżnienie w pełni zasłużone, bo w kadrze gra już u piątego kolejnego selekcjonera i zbliża się do osiągnięcia liczby 100 występów z orłem na piersi.

MAŁGORZATA KNUŁA (TP Ostrovia 1909) - sms o treści WZPN2.2

Najskuteczniejsza zawodniczka Ostrovii z każdą kolejną rundą rozgrywek II ligi bije swoje rekordy strzeleckie i udowadnia, że ma potencjał na grę na zdecydowanie wyższym poziomie. Potwierdziła to zresztą w Pucharze Polski strzelając dwie bramki ekipie lidera I ligi z Rybnika. Jesień na ligowych boiskach zakończyła jako liderka klasyfikacji strzeleckiej z 17 golami. Co ciekawe, aż 13 z nich zdobyła w 3 spotkaniach, kończąc każde z nich z conajmniej 4 golami na koncie, co jest rzadko spotykanym wyczynem.

MAGDALENA MĄDRA (Polonia Środa Wielkopolska) - sms o treści WZPN2.3

Bramkarka latem przeniosła się do Polonii z GSS Grodzisk Wlkp. i odmieniła oblicze zespołu. W dużej mierze to za jej sprawą pierwszoligowiec w sezonie 2019/20 z zespołu dolnych rejonów tabeli przerodził się w czołową drużynę zaplecza Ekstraligi i numer dwa klubów kobiecych w Wielkopolsce. Na 11 rozegranych jesienią meczów, 4 kończyła z czystym kontem.

DOBROSŁAWA SKORUPSKA (KA 4 resPect Krobia) - sms o treści WZPN2.4

Młoda zawodniczka w tym roku skończy dopiero 16 lat, ale w ostatnich miesiącach na dobre zwróciła na siebie uwagę występami w dorosłej piłce. O tym, że ma talent było wiadomo, a potwierdzały to m.in. laury na turniejach młodzieżowych i gra w kadrze województwa. Jesienią robiła jednak furorę ze swoim zespołem w rozgrywkach Pucharu Polski. Po triumfie w Wielkopolsce, KA 4 resPect dzięki bramkom Skorupskiej rozprawił się z dwoma drugoligowcami i liderem I ligi, APLG Gdańsk. Za mocny okazał się dopiero przedstawiciel Ekstraligi - Mitech Żywiec, ale i jemu zawodniczka z Krobi strzelała dwukrotnie. 7 pucharowych goli (drugi dorobek rozgrywek na tę chwilę) to tylko potwierdzenie, że kwestią czasu jest jej pojawienie się na boiskach wyższych lig.

ALICJA ZAJĄC (AZS UAM Poznań) - sms o treści WZPN2.5

Kluczowe ogniwo w talii trenera Wojciecha Weissa zarówno w klubowym zespole z Moraska jak i reprezentacji Polski, która stopniowo wzmacnia swoją pozycję na arenie międzynarodowej. Jest najskuteczniejszą zawodniczką swojej drużyny, lecz chyba jeszcze więcej niż w ataku, daje w defensywie. Futsalistka skrada serca kibiców ogromnym zaangażowaniem - nie ma dla niej straconych piłek, nawet jeśli trzeba o nie powalczyć wślizgiem czy wykonując inną ofiarną interwencję.

 

 

Głosowanie trwa do 9 lutego. Na swoich faworytów głosować można na dwa sposoby:

- sms-owo wysyłając wiadomość o treści dedykowanej każdej nominowanej na nr 71700 (koszt 1,23 zł z vat);
- na Facebooku poprzez polubienie zdjęcia nominowanej zawodniczki.

Poprzez serwis społecznościowy oddać można tylko jeden głos na daną piłkarkę. Co istotne, liczone będę wyłącznie głosy osób, które polubiły profil Wielkopolskiego ZPN. Sms-owo oddać można wiele głosów. Prawidłowo oddany głos tym sposobem zostanie potwierdzony informacją zwrotną.

Zwyciężczynią zostanie zawodniczka z największą zsumowaną liczbą głosów oddanych oboma kanałami. Laureatkę ogłosimy i nagrodzimy 14 lutego podczas 62. Wielkiego Balu Sportowca.

Przypominamy, że trwa już głosowanie w kategorii PIŁKARZ ROKU (LISTA NOMINOWANYCH).
W środę zaprezentujemy nominowanych trenerów, a w czwartek trenerów - wychowawców dzieci.