fot. Irek Pindral

Podsumowanie rozgrywek kobiecych LOKUM #3

Gra LOKUM 3. Liga, z zimowego snu budzą się także zmagania jej zaplecza. Co działo się w rywalizacji z udziałem pań podczas odpowiednio 14. oraz 8. kolejki spotkań? Czas na krótkie podsumowanie!

LOKUM 3. Liga | KA 4 resPect - LFA Szczecin 0:3 [walkower]

LOKUM 3. Liga | UKS Victoria SP2 Sianów - Warta Poznań 0:5
Gole: Gewiss, Polaczyk, Żubka, Pawlak, Glogier

Mecz rozegrany "awansem" przed tygodniem. "Zielone", będąc stroną dominującą od pierwszych minut spotkania, swoją przewagę udokumentowały jeszcze przed przerwą, dwukrotnie pokonując bramkarkę zespołu gospodyń. Druga odsłona pojedynku w Sianowie przyniosła im kolejne trafienia, które ostatecznie ustaliły wynik meczu na 5:0. To trzecia wiosnenna wygrana poznanianek, umacniających swoją pozycję w środku ligowego peletonu.

LOKUM 3. Liga | Lechia Gdańsk - Juna-Trans Stare Oborzyska 0:2
Gole: Ostant, Sutkowska

Zapytana o to spotkanie Eliza Ostrowska, zawodniczka Juna-Trans Stare Oborzyska, odpowiada krótko: "Ciężka pierwsza połowa, po przerwie więcej gry piłką". Zachowawczość obu stron i powolne poznawanie się nie powinno dziwić - są to bowiem ekipy aspiracje do gry na wyższym poziomie, a każda utrata punktów może być kosztowana. Zwycięstwo w Gdańsku było dla drużyny Marcina Adamczaka tym cenniejsze, że utrzymuje ją w bliskim kontakcie z zespołem z Bydgoszczy, który w nadchodząc weekend czeka ligowa pauza.

LOKUM 3. Liga | Victoria Niemcz Osielsko - Sportis - KKP II Bydgoszcz 2:5
Gole: Lewandowska, Klarczyk - Kerl, Majda, Kaczmarek, Krysiak, sam.

Sportis - KKP II Bydgoszcz czując na plecach oddech mającej za sobą ligową pauzę Juna-Trans Stare Oborzyska nie mogło pozwolić sobie na potknięcie w Niemczu. I choć - mając na uwadze wynik - nie udało im wystrzec się błędów, to finalnie mogły zameldować wykonanie zadania.

LOKUM 3. Liga | Błękitni Stargard - KTS-K Luzino 1:3
Gole: Mądrowska - Kościecha (2), Grunwald

Mimo nieprzewidzianych problemów i potrzeby zmiany w bramce na kilka chwil przed rozpoczęciem meczu, KTS-K Luzino sprostało niżej notowanym rywalkom ze Stargardu. Spotkanie przebiegające w istnie jesiennej aurze, zakończyło się wynikiem 3:1 na korzyść gości, które tym samym zwiększyły swą przewagę nad goniącymi je drużynami.

PAUZA: Górnicza Konin

> Sprawdź tabelę LOKUM 3. Ligi! <

LOKUM 4. Liga | Lipno Stęszew - AZS UAM Poznań 1:2
Gole: Konieczna - Fenensowicz, Wasiewicz

Mecz na szczycie, i to na samym początku rundy! Niedzielne zmagania zainaugurowały ekipy przewodzące w rozgrywkach LOKUM 4. Ligi, w dodatku mogące pochwalić się tym samym dorobkiem punktowym po rundzie jesiennej. Czy może być lepszy gwarant emocji? Tych w Konarzewie nie zabrakło, bo choć piłka znacznymi fragmentami była po stronie zawodniczek UAM-u, błąd w końcówce i bramka kontaktowa dodała nadziei gospodyniom spotkania. Goście dowiozły jednak wynik do końca, odskakując stęszewiankom w tabeli i czyniąc ważny krok w kierunku awansu.

LOKUM 4. Liga | AZS PWSZ Konin - KKP Powiat Pilski 0:0
Gole: brak

Powtórka z inauguracji rozgrywek. AZS PWSZ Konin ponownie remisuje z KKP Powiat Pilski, pomimo sporej przewagi zespołu gości. Koninianki powiększają jednak swą przewagę nad Gromem Wolsztyn. 

LOKUM 4. Liga | Słupczanka Słupca - Kania Gostyń 5:0
Gole: Piasecka (2), Królak, Pacholska, Bąk

Słupczanka powraca na pozycję wicelidera rozgrywek. Zespół Mirosława Kwaśnego depcze poznaniankom po piętach, po raz kolejny odnotowując wysokie zwycięstwo. Tym razem ich "ofiarą" padła Kania Gostyń. Zatrzymajmy się na moment przy imponujących liczbach słupniczanek: 49 bramek zdobytych, przy wyłącznie 2 straconych - to bilans, który robi wrażenie. 

LOKUM 4. Liga | Grom Wolsztyn - Jarota Jarocin 0:2
Gole: Krysińska (2)

Jarota Jarocin w minionej kolejne potwierdziła swoje aspiracje. Zespół Mirosława Czajki dzięki wygranej w Wolsztynie 2:0, utrzymuje kontakt z czołówką rozgrywek. Grom na pierwsze ligowe punkty w tym sezonie musi jeszcze poczekać.

> Sprawdź tabelę LOKUM 4. Ligi! <

autorka: Wiktoria Łabędzka